Зустріч з бійцями добровольчого батальйону «Чернігів»

В Академії була організована зустріч співробітників і курсантів 1-го та 3-го курсів з бійцями добровольчого батальйону «Чернігів» (нині вже рота поліції особливого призначення «Чернігів»).

Виховний захід був присвячений Дню українського добровольця, який відзначається 14 березня.

З самого початку війни на Донбасі добровольчий батальйон «Чернігів» одним з перших вирушив на буремний схід. На його рахунку десятки звільнених міст і чимало успішних спецоперацій.  Головна перемога Чернігівських добровольців – звільнення міста Станиця Луганська.

Батальйон “Чернігів” існує від часів Майдану, від барикад на вул. Грушевського, вул. Інститутській до окопів у зоні АТО. Добровольці розповіли про бойові будні, про ключові моменти в протистояннях на сході, про власне сприйняття війни. У батальйоні разом служать колишні супротивники. Активісти Майдану та правоохоронці. Під час Революції Гідності вони стояли по різні боки барикад. Та війна змінила і примирила хлопців.

За мужність хлопців нагороджували відзнаками. Декого – медалями, декого –іменними годинниками.

Розповідь добровольців плавно перетекла в формат діалогу з курсантами, які ставили питання, що найбільше їх хвилювали. Курсанти цікавились у гостей, зокрема, чому вони стали добровольцями, заради чого воювали, що допомагало їм переборювати страх та труднощі, як пережили втрату побратимів. Також хвилювало питання про боєздатність української армії, Національної гвардії та добровольчих батальйонів, допомогу волонтерів, побут солдатів, відносини з місцевим населенням у районах бойових дій, труднощі адаптації до мирного життя та ін.

Після цікавих розповідей дівчата – курсанти подарували добровольцям квіти, а всі присутні провели їх оплесками на знак поваги і вдячності.

Сектор виховної та психологічної роботи