Спортивне життяЗначне місце в житті курсантів та студентів посідають регулярні заняття фізичною культурою, спрямовані на виховання здорового способу життя, формування фізичних і духовних цінностей особистості.

В Академії створенні всі умови для активних занять фізичною культурою та спортом. Навчально-спортивна база включає спортивний та атлетичний зал. Функціонують різноманітні спортивні секції. Все це дозволяє курсантам та студентам підвищувати рівень власної фізичної та спортивної майстерності. В Академії працюють та навчаються майстри спорту – учасники та переможці чемпіонатів світу, Європи, України. На базі навчального закладу щорічно відбуваються чемпіонати Державної кримінально-виконавчої служби України з рукопашного бою.

Провідні спортсмени та збірні команди Академії постійно беруть участь у змаганнях, що проводяться Державною кримінально-виконавчою службою України, ФСТ «Динамо», іншими обласними й міськими спортивними комітетами. Спортсмени Академії постійні учасники обласної Спартакіади серед студентів вищих навчальних закладів, з успіхом беруть участь у спортивних іграх, міжнародних змаганнях та турнірах