Юридична клінікаЮридична клініка є структурним підрозділом Академії Державної пенітенціарної служби, що створюється, як база для практичного навчання та проведення навчальної практики курсантів, студентів (слухачів) старших курсів, ад’юнктів, аспірантів.

У своїй діяльності юридична клініка керується законодавством України, Статутом Академії та Положенням про юридичну клініку Академії, Стандартами діяльності юридичних клінік України.

Якісна практична підготовка майбутніх юристів є одним з важливих напрямів розвитку юридичної освіти. Однією з форм такої підготовки є діяльність юридичної клініки.

Переважними напрямами нашої діяльності є:

  • Надання безоплатної правової допомоги
  • Практичне навчання наших консультантів
  • Проведення заходів з правової освіти населення

Ми завжди готові прийти на допомогу людям, особливо незахищеним верствам населення.

В 2017/2018 навчальному році було зареєстровано та надано 9 консультацій. В 2018/2019 навчальному році кількість звернень становила вже 19. А в 2019/2020 навчальному році через карантині обмеження кількість звернень до юридичної клініки зменшилась до 12.

Переважно консультація надавалась в таких галузях права, як трудове, соціальне, адміністративне, цивільне та кримінально-виконавче.

Для підвищення рівня своїх знань та навичок, консультанти юридичної клініки активно залучаються до різних заходів. Наприклад організовуються зустрічі з практиками різних професій (з прокурорами, адвокатами, суддями, нотаріусами та ін.). Консультанти додатково відвідують тренінги та семінари, проводяться круглі столи.

Також консультанти проводять заняття з підвищення правової освіти у школах м. Чернігова. Враховуючи специфіку навчального закладу, консультанти юридичної клініки долучались до підвищення правової освіти у виховних установах для неповнолітніх засуджених.

На сьогодні юридична клініка нараховує 4 викладачів-кураторів та 11 консультантів.

20 жовтня відбувся збір учасників та охочих приєднатися до юридичної клініки Академії. Під час зустрічі керівник ЮК Антон Сікун привітав учасників, розповів про напрямки діяльності та завдання, поставлені на навчальний рік, враховуючи його особливості. Учасники обговорили певні моменти роботи юридичних клінік та ознайомилися з положенням про ЮК Академії.


18 жовтня 2021 року відбулась зустріч у рамках клубу Прав людини та Тижня громадянської освіти EENCE Civic Education Week 2021 “Art of Living Online”, співорганізатором якої виступила Академія Державної пенітенціарної служби.

У ході заходу учасники та учасниці мали можливість обговорити актуальні питання підтримки та захисту прав людини, громадянської освіти в межах екскурсії просвітницькою виставкою “Кожен має право знати свої права”. Долучились до зустрічі курсанти Академії, а також науково-педагогічні працівники кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права.

Гідом виставки був керівник юридичної клініки Академії Антон Сікун.

Крім того, на заході можна було ознайомитися з роботою Освітнього дому прав людини та неформально поспілкуватися щодо співпраці для розвитку громадянської освіти.


06.10.2021 року в рамках практичної підготовки консультантів юридичної клініки Академії було проведено заняття з правової допомоги особам, що звернулись до юридичної клініки. Наші клініцисти опрацювали нормативно-правові документи, які необхідно використовувати під час правової допомоги. Також консультанти розглянули звернення від громадян, які звернулись за допомогою, опрацювали їх та відповідно до своїх повноважень надали консультації із правових питань.

Керівник юридичної клініки Сікун Антон Миколайович наголосив на дотриманні конфіденційності та нерозголошення інформації, отриманої під час консультації. Крім того, зауважив, що покращення практичних навичок під час надання консультацій в юридичній клініці може згодом бути корисним у професійній кар’єрі.


28 вересня 2021 року відбулось засідання консультантів юридичної клініки, на якому привітали нових її членів. Було обговорено особливості надання правової допомоги. Керівник юридичної клініки звернув увагу на нормативно-правові акти, які регулюють діяльність юридичної клініки, а також порядок ведення документації.

Консультанти провели практичне заняття з надання правової допомоги громадянам для новоприбулих колег.

Під час зустрічі обговорили подальші плани на наступний рік.


Протягом місяця збірна команда від Академії Державної пенітенціарної служби та НЮУ ім. Ярослава Мудрого – “Liquidators” змагалися в Хакатоні з реформи юридичної освіти. Захід був організований спільно з Лігою студентів асоціації правників та USAID. Від Академії брали участь – Олександр Васильченко та Антон Сікун.

Основна мета Хакатону – залучити здобувачів освіти до опрацювання проблем сучасної юридичної освіти та внесення пропозицій щодо їх вирішення. Кожна команда обирала конкретну проблему та описувала, як бачить її подолання. Протягом усіх етапів Хакатону команди постійно покращували свої напрацювання, додаючи та опрацьовуючи конкретні шляхи вирішення.

Для участі в реформуванні було залучено понад 170 учасників, 43 команди з усіх ЗВО України.

Команда Академії показала хороший результат та впевнено пройшла до півфіналу Хакатону.


У грудні 2020 року Armenian Progressive Youth NGO разом зі своїми партнерами з Австрії, Бельгії, Вірменії, Швеції та України провели тренінг «InclusiON NOW!». Група з 30 молодіжних працівників з 6 країн Східного партнерства пройшла онлайн-курс для молодіжних робітників та педагогів з країн Східного партнерства.

До складу цієї групи було відібрано старшого викладача кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Сікуна Антона Миколайовича. У рамках тренінгу учасники пройшли серію з 15 онлайн-курсів з тем: соціальні ідентичності та динаміка влади, комунікація, залучення та участь молоді в суспільних процесах тощо.

Над тренінговим курсом працювали Armenian Progressive Youth (Вірменія), IZ – Association for the Promotion of Diversity, Dialogue and Education (Австрія), AEGEE-Europe (Бельгія) та Fryshuset Foundation (Швеція), Білоруська студентська асоціація (Білорусь), Local Democracy Agency (Грузія), Foundation for Advancement (Молдова), СТАН \ STAN art group (Україна). Проєкт підтримано Eastern Partnership Civil Society Forum Re-granting Scheme (FSTP) та був профінансований Європейським Союзом.


12 листопада 2020 року керівник юридичної клініки Академії Сікун Антон Миколайович взяв участь у І Всеукраїнському форумі для викладачів/кураторів юридичних клінік «Юридичні клініки-провайдери безоплатної правової допомоги». Спікерами форуму виступили: Тетяна Бурак, старший радник з питань захисту прав споживачів фінансових послуг проєкту «Трансформація фінансового сектору», Юлія Ломжець, голова Асоціації юридичних клінік України, Петро Пацурківський, професор, декан юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та ін.

Під час форуму відбувся обмін досвіду роботи юридичних клінік. Обговорено, які виклики виникли під час карантинного режиму та шляхи їх вирішення. А також розглянуто питання щодо ролі юридичних клінік у системі юридичної освіти.


17.09.2020 року була проведена зустріч з аспірантами ад’юнктури (аспірантури) Академії Державної пенітенціарної служби, які працюють в органах прокуратури та консультантами юридичної клініки Академії Державної пенітенціарної служби. Під час зустрічі в.о. начальника відділу прокуратури Чернігівської області Барбарош Лариса Миколаївна та прокурор Чернігівської місцевої прокуратури Усенок Юлія Олегівна розповіли про особливості своєї роботи.

Найбільше консультантів зацікавило питання підтримання державного обвинувачення під час судового засідання. Їх ознайомили з нормативно-правовими актами, які регламентують роботу прокурорів. А також прокурор відділу підтримання обвинувачення в суді Лазоренко Євген Юрійович та прокурор відділу прокуратури Чернігівської області Помаз Ярослав Олександрович поділилися своїм практичним досвідом та розповіли про цікаві справи, які із задоволенням слухали консультанти. Загалом атмосфера заходу була позитивна, а головне, що консультанти отримали важливу для себе інформацію, яку зможуть використати в майбутньому.

Контакти

14000, м. Чернігів

Вул. Гонча, 34

Академія Державної пенітенціарної служби

 

Email: urklinikaadpts@gmail.com

Facebook: //www.facebook.com/urklinikaadpts

Графік прийому

Кожний четвер

(впродовж навчального процесу)

З 14:00 по 16:00

Нормативні документи