Виховна, психологічна робота та організація дозвілляПріоритетними напрямками виховної роботи Академії ДПтС є національно-патріотичне, громадсько-правове, моральне, інтелектуально-духовне, естетичне, екологічне, фізичне виховання та утвердження здорового способу життя.

Завдання виховної роботи спрямовані на формування у постійного та перемінного складу професійно-значущих якостей, принципів моральності та етики, громадянської відповідальності, високих духовних якостей, патріотизму, професіоналізму, психологічної загартованості для успішного виконання поставлених завдань, підтримка й розвиток соціальних ініціатив, вивчення проблем і організація психологічної підтримки.

В Академії регулярно під керівництвом сектору виховної, психологічної роботи та організації дозвілля проводяться заходи, присвячені святкуванню знаменних та пам’ятних дат у житті нашої країни і українського народу, заходів культурно-просвітницького, виховного характеру.

До виховної роботи у позанавчальний час безпосередньо також залучаються працівники факультетів, кафедри фізичного виховання, бібліотеки Академії; куратори навчальних груп, курсантсько-студентське самоврядування.  Виховна робота проводиться із курсантами та студентами у різних формах, залучаючи їх до участі в тематичних заходах, присвячених героїчним подвигам воїнів у зоні АТО, Дню знань, Дню бібліотеки, Дню української писемності,  Дню студента, Дню факультету тощо.

Курсантсько-студентське самоврядування сприяє соціальному вихованню, створенню здорового середовища для курсантів та студентів. Проводяться багато заходів на рівні як факультетів, так і на загальноакадемічному. Зазвичай це лекції, спортивні змагання (турнір з футболу, шахів, настільного тенісу тощо), робота в гуртожитках, наприклад проведення конкурсу на кращу кімнату, тощо. Окрім традиційних заходів – семінарів, лекцій, тренінгів та мастер-класів проводяться науково-практичні конференції, турніри з пейнтболу, велозаїзди, День вишиванки, кіновечори, літературні вечори тощо. Співробітники наукової бібліотеки активно сприяють виховній роботі, проводячи тематичні виставки, присвячені святам і пам’ятним датам, таким як Міжнародний день миру, День захисника України, День гідності та свободи, День пам’яті жертв голодомору, 100-річчя утворення Української Народної Республіки, День писемності, Всесвітній день книги та авторського права. Дуже важливу роль у виховній роботі відіграють куратори. Основна мета кураторства – надання допомоги курсантам та студентам у формуванні колективу групи та індивідуальна виховна робота. Куратори сприяють створенню в групі здорового морально-психологічного клімату, встановленню корпоративних стосунків як у процесі навчання, так і в позанавчальний час, орієнтують курсантів та студентів на здобуття знань, підвищення свого загального культурного рівня та ведення здорового способу життя. На формування особливості курсанта та студента студента Академії як громадянина і патріота своєї країни безумовний вплив мали тематичні заходи, присвячені героїчним подвигам українських воїнів у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України, зокрема, низка зустрічей з ветеранами АТО та волонтерами. Співробітники, курсанти та студенти Академії – активні учасники волонтерського руху на підтримку учасників АТО та їхніх сімей. Академія надає шефську допомогу дитячим будинкам та соціально-реабілітаційним центрам.

Пріоритетним напрямом виховної роботи в Академії є індивідуально-виховна робота, яка планується і проводиться в структурних підрозділах навчального закладу.

Дисциплінарна практика на навчальних курсах  охоплює весь особовий склад та у цілому стимулює курсантів до навчання, самовдосконалення, позитивного ставлення до процесів, що відбуваються  у навчальному закладі.

Для підвищення рівня службової діяльності і дисципліни широко використовуються різні форми заохочень, серед них  подяки, грамоти, присвоєння звання.

Невід’ємною ланкою виховної та психологічної роботи є психолого-педагогічний супровід, що реалізується за допомогою комплексу організаційних, психологічних і педагогічних заходів, спрямованих на формування і розвиток у курсантів та студентів Академії важливих особистісних якостей і психологічної готовності до майбутньої професійної діяльності.

Забезпечує напрямок психологічної роботи сектору виховної, психологічної роботи та організації дозвілля старший психолог відділу капітан внутрішньої служби Пономаренко Катерина Олександрівна. Практичні психологи проводять індивідуальні консультації для курсантів, студентів, а також батьків та співробітників.

“Телефон довіри” для надання психологічної допомоги +38 093 969 54 88.

E-mail: kateryna.p11@gmail.com

Академія бере активну участь у соціально-просвітницькому житті міста, є активним учасником благодійних акцій, таких як: «Пам’ятати! Знати! Жити!» (до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом); благодійна акція «Серцем до серця» (допомога людям з вадами серця); благодійна акція «Родинне коло Чернігівщини» (підтримка сімей учасників АТО); Еко-акція «Почни з себе!» (підвищення рівня екологічної свідомості); просвітницька акція «Відпусти книгу» (популяризація бук-кросингу) та інші. Керівництво та курсанти Академії ДПтС взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річчя бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Потрібно відмітити участь керівництва та курсантів Академії у військових парадах та загальноміських заходах, присвячених Дню партизанської слави, відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, до Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України, до Дня гідності та свободи, а також на вшанування подвигу учасників Революції гідності – Небесної сотні.

Курсанти і студенти академії під керівництвом НДЦ та науково-педагогічних працівників кафедр беруть активну участь у форумі «Курсантсько-студентська весна», який започаткований Академією ДПтС у 2016 році, відбувається на власній базі навчального  корпусу  № 2. Форум «Курсантсько-студентська весна» і став традиційним. За три роки в ньому взяли участь студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, курсанти Інституту кримінально-виконавчої служби, курсанти Харківського державного університету внутрішніх справ, студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та курсанти і студенти Академії ДПтС команди «Сіверяни», яка кожного року завойовувала перемогу.