Зустріч з Омбудсманом

01.10.2021 року за сприяння завідувача кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права доктора юридичних наук, професора Шумної Лариси Петрівни, було організовано просвітницький захід для студентів Академії за участю представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вікторії Пєхової, разом з регіональним представником Уповноваженого в Чернігівській області Іриною Жмакою.

У своєму виступі Вікторія Пєхова розповіла про повноваження та діяльність Омбудсмана, зупинилась на актуальних проблемах у сфері дотримання прав і свобод людини і громадянина, випадках порушень таких прав органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами та про заходи, які вживалися Уповноваженим з метою відновлення порушених прав, посилаючись на дані та приклади, опубліковані у щорічній доповіді Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік.

Крім того, повідомила про результати перевірок і моніторингових візитів, здійснених працівниками Секретаріату, а також про рекомендації органам державної влади, місцевого самоврядування та іншим суб’єктам щодо усунення порушень або недопущення їх у подальшому.

Регіональний представник Уповноваженого в Чернігівській області детально ознайомила студентів з діяльністю регіонального представництва в області та навела практичні кейси роботи, в тому числі за результатами розгляду звернень громадян та моніторингових візитів до місць несвободи.

Окрему вагу було приділено виконанню Уповноваженим функцій національного превентивного механізму та особливостям його діяльності у форматі «Омбудсман +», яким передбачено здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Офісу Омбудсмана спільно з активістами громадянського суспільства.

Особливо студенти зацікавились результатами моніторингових візитів до місць несвободи, які викликали жвавий інтерес та конструктивні дискусії.

Серед учасників заходу було розповсюджено презентаційні буклети до щорічної доповіді, які стисло відображають основні проблеми, напрями та результати правозахисної діяльності інституції Уповноваженого в Україні, підготовлені за підтримки проєкту «Права людини для України», який реалізується ПРООН в Україні. А також інформаційні буклети «Захисти себе від дискримінації», підготовлені за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та у співпраці з Офісом Ради Європи в Україні в межах реалізації проєкту Ради Європи «Посилення доступу до правосуддя через несудові механізми правового захисту для жертв дискримінації, злочинів на ґрунті ненависті та мови ворожнечі у країнах Східного партнерства».