Знати. Пам’ятати. Дбати. Диктатори проти народів

25 листопада в Академії Державної пенітенціарної служби в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати. Диктатори проти народів», присвячений трагічним наслідкам діяльності Й. Сталіна та А. Гітлера – Голодомору 1932–1933 рр. та Голокосту єврейського народу під час Другої світової війни.

Модераторка заходу – доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін, кандидат історичних наук Алла Попружна – наголосила, що згідно з Указом Президента України щороку четвертої суботи листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів, влаштованих комуністичною владою в Україні у першій половині ХХ століття.

Під час заходу заслухали й обговорили  доповіді студентів першого курсу Вікторії Петрикей, Яни Овсієнко, Юлії Зуйок, Дар’ї Король, Анастасії Лагутіної, Дмитра Палія, Андрія Семеняки, Богдана Замахаєва, Сергія Мензаренка, Анни Надточій, Дарини Коваленко, присвячені демографічним втратам через трагедію, ставленню країн Заходу, міжнародному визнанню Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду, ролі української діаспори у висвітленні подій 1932–1933 рр. наприкінці 80-х рр. ХХ ст.

Учасники круглого столу ознайомилися з результатами опитування, проведеного в Академії ДПтС за грантової підтримки Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини імені Ольги Ленгель (США).

Особливий інтерес викликала доповідь заступника голови Наукового товариства Академії ДПтС Олександра Ворушили «Увічнення пам’яті трагедії Голокосту на Чернігівщині».