Заняття в сесійному будинку Верховної Ради України

До Дня юриста науково-педагогічними працівниками Академії було організовано виїзне практичне заняття з конституційного права до сесійного будинку українського парламенту.

Курсанти та студенти Академії мали можливість закріпити набуті теоретичні знання щодо правових та організаційних засад роботи єдиного органу законодавчої влади в державі, процедурних аспектів розкладу та ведення пленарних засідань, порядку формування депутатських фракцій, процесуальних особливостей створення та функціонування комітетів, розгляду законопроектів, опублікування, зберігання законів, постанов та інших актів, прийнятих парламентом тощо.

Велику зацікавленість у відвідувачів викликала картина Олексія Кулакова «Державотворення», на якій зображені депутати Верховної Ради України, історичні особи, які брали участь у державотворенні на різних етапах боротьби за незалежність України, та державний символ – великий прапор у центрі картини.

У фойє третього поверху, де, зазвичай, відбуваються екстрені засідання депутатських фракцій, груп та прес-конференції, наші екскурсанти також могли відчути себе в ролі лідерів майбутніх політичних партій та спробували провести свою першу нараду. Звісно, що найяскравішим моментом стало представлення сесійної зали.

Це було дуже цікаве і, водночас, пізнавальне заняття, адже майбутні юристи змогли на власні очі побачити та дізнатися більше про єдиний законодавчий орган державної влади України.

Кафедра теорії та історії держави і права, конституційного права

та кафедра економіки та соціальних дисциплін