Вшанували пам’ять загиблих воїнів

Курсанти Академії Державної пенітенціарної служби взяли участь у заході вшанування пам’яті загиблих воїнів в українсько-російській війні на Сході. Захід ініціювала громадська організація «Єдина родина Чернігівщини».

До міста прибуло більше 200 батьків та рідних загиблих воїнів. Біля храму Святої Великомучениці Катерини Православної церкви України курсанти Академії Державної пенітенціарної служби утворили символічну алею пам’яті, тримаючи портрети полеглих героїв Чернігівщини. Важко описати словами ті почуття й емоції, які сповнювали серця всіх учасників патріотичної акції, коли почули патріотичний вірш у виконанні курсанта другого курсу факультету пробації Олі Харковенко та пісню у виконанні курсанта другого курсу юридичного факультету Дарії Руденок.

Російсько-українська війна на Сході країни забрала життя 170 наших земляків, які поховані на території Чернігівської області. Серед втрат також 6 військовослужбовців, померлих під час проходження військової служби. В інших областях України поховано 17 воїнів з Чернігівщини.

Найбільше наших земляків загинуло, воюючи з ворогом у складі 1-ї окремої Гвардійської танкової бригади та 13-го окремого мотопіхотного батальйону під час боїв у районі Луганського аеропорту в серпні 2014 року та під Дебальцевим узимку 2015 року.

В обласному драмтеатрі учасники оглянули пересувну виставку «Сіверщина. Блокпост пам’яті», де представлені портрети та особисті речі загиблих бійців.

У сквері імені М. Попудренка учасники заходу поклали квіти до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС «Герої не вмирають» та Героям Небесної Сотні.