Випуск молодих фахівців Академії Державної пенітенціарної служби

2 липня 2016 року на Красній площі міста Чернігова пройшов перший випуск молодих фахівців Академії Державної пенітенціарної служби.

На урочистий захід прибули Міністр юстиції України Павло Петренко, заступник Міністра освіти і науки – Роман Греба, Голова Державної пенітенціарної служби України Володимир Палагнюк, Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, Голова Чернігівської обласної ради Ігорь Вдовенко, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Диплом державного зразка за спеціальністю «Правознавство» та «Правоохоронна діяльність» отримали 202 випускника, з них 137 було присвоєне спеціальне звання «лейтенант внутрішньої служби». Вперше за історію навчального закладу, 13 курсантам, які закінчили навчання з відзнакою, присвоєно первинне спеціальне звання на ступінь вище «старший лейтенант внутрішньої служби».

Дипломи з відзнакою 20 курсантам та студентам вручали Міністр юстиції України разом з очільником пенітенціарної служби.

Після вручення дипломів, з напутнім словом до випускників звернувся Мініст юстиції Павло Петренко. «Так сталося, що перший випуск Академії проходить одночасно із масштабною реформою пенітенціарної служби. Цю реформу ви будете творити разом з нами. Саме ви будете фундаментом нової служби, яка відійде від радянських репресивних методів і правил роботи. Саме ви будуватимете європейські стандарти людяності й гідності у системі пенітенціарної служби. Саме ви будете тими людьми, які повернуть довіру до служби і престижність цієї професії», – зазначив очільник Мін’юсту.

Заступник Міністра освіти Роман Греба у свою чергу наголосив на тому, що перед випускниками стоять нові значно серйозніші виклики. «Ви повинні разом з нами докорінно змінити пенітенціарну систему. Ви маєте запровадити нові стандарти. На нас дивиться весь український народ. Від вас і нас чекають неможливого, але ми маємо це зробити, а Україна має зайняти гідне місце в європейській сім’ї», – підкреслив він.

Також з привітаннями виступив Голова Державної пенітенціарної служби України Володимир Палагнюк. «Цього чудового дня ми з особливо урочистим настроєм ушановуємо молодих офіцерів-випускників Академії Державної пенітенціарної служби. Ви стаєте на відповідний шлях професійного ствердження в абсолютно новій якості фахівця-пенітенціарія. Це вимагає від Вас, як практичної реалізації знань набутих під час навчання, так і консолідації всіх духовних і фізичних сил для виконання цього складного, але почесного звання. Вам робити майбутнє, оскільки Ви починаєте як професіонали в знаковий час принципового реформування пенітенціарноїї системи»», – зазначив Володимир Палагнюк.

Розділити незабутні миті з випускниками прийшли також їх рідні. Привітала випускників та подякувала керівництву і викладачам Академії від імені батьків мати випускника Заєць Галина Олександрівна. «Вашими наставниками були прекрасні педагоги й офіцери. Вони прищеплювали вам такі якості, як любов до Батьківщини, порядність і прагнення бути зразком у всьому. Бажаю вам натхнення і успіхів у вашій подальшій нелегкій праці ».

Випускники вшанували пам’ять загиблих за свободу і незалежність України, поклавши квіти до Братської могили, Меморіальної дошки загиблим в зоні АТО та героям Небесної.

Курсанти та студенти підготували на свято чимало цікавинок. Синхронність рухів та злагодженість дій продемонстрували курсанти у виконанні стройових вправ плац-параду. Святкове дефіле показав зведений оркестр 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту та Академії. Наприкінці свята молодих фахівців, курсантів, колектив Академії ДПтС та всіх гостей благословив Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій.

Урочистим маршем молоді лейтенанти рушили у самостійне життя весело підкидаючи у гору пригоршні монет. Фінальним акордом стало фотографування з почесними гостями.

Сектор зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю