Науково-практичний семінар щодо виховної роботи з неповнолітніми

18 березня 2024 року був проведений науково-практичний семінар «Виклики та перспективи у вихованні неповнолітніх у післявоєнний час»

Метою проведеного заходу булорозглянути ідеї виховання підростаючого покоління закладених видатними педагогами, цілісну систему виховання неповнолітніх правопорушників, досвід виховання неповнолітніх у просунутих країнах. Пропаганда та практичне використання різноманітних ідей та принципів у сучасних умовах організації соціально-виховної роботи із неповнолітніми, що пережили жах війни.

У роботі семінару брали участь викладачі кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін – начальник кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Разумейко Н. С., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Педорич А. В., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Шумейко З. Є., доцент кафедри, кандидат історичних наук Щербина Н.О.  кандидат педагогічних наук, доцент Дрижак В. В., здобувачі вищої освіти 1-го та 3-го курсу Пенітенціарної академії України.

У виступах учасники науково-методичного семінару розкрили питання ювенальної юстиції та ювенальної пробації в Україні та досвіду їх впровадження в інших країнах; ресоціалізації неповнолітніх злочинців. Розкрито питання виховання в українській сім’ї, виховання патріотизму серед неповнолітніх, причини та особливості підліткової агресії.

Жваве обговорення проходило на теми: жорстокість з дітьми і її наслідки, кібербулінг як елемент освітнього середовища, вплив вживання психоактивних речовин неповнолітніми та активність неформальних груп негативного спрямування на криміногенну ситуацію. Порівняння особливостей виховання неповнолітніх в США, Японії, країнах Скандинавії та Україні.

Заздалегідь курсанти 1-го та 3-го курсу готували науково-дослідні роботи, присвячені тематиці даного науково-методичного семінару. Короткі доповіді з кращих науково-дослідних робіт були представлені авторами. Питання, що висвітлювались в доповідях учасників, викликали жваве обговорення. Кращі доповіді представили курсанти: Заболотній І., Щербаков М., Адамчук Ю.,  Скрипник Н., Олексієнко К., Сініченко К., Воловчук В., Савельєва Д., Кочмарик О., Рябуха А.

Кафедра педагогіки та гуманітарних дисциплін