Відкрите звернення Вченої ради до Президента України

Відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського від Вченої ради Академії ДПтС

Шановний Володимире Олександровичу!

Вчена рада від імені трудового колективу Академії Державної пенітенціарної служби звертається до Вас як до гаранта законних інтересів громадян України.

20 серпня 2019 року представники Міністерства юстиції України в особі заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Петухова С.І. ознайомили першого проректора Академії Олійника О.І., який виконує обов’язки ректора у зв’язку з його тимчасовою непрацездатністю, з наказами Міністерства юстиції України №2349/к від 16.08.2019 «Про припинення контракту та звільнення» та №2354/к від 16.08.2019 «Про виконання обов’язків» (копії додаються), згідно з якими передбачено припинення дії контракту та звільнення діючого ректора Академії Державної пенітенціарної служби Тогочинського О.М. та призначення іншої особи виконуючої обов’язки ректора Академії Державної пенітенціарної служби.

Пунктом 6.1. розділу 6 Статуту Академії Державної пенітенціарної служби, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21 листопада 2016 року «ректор… звільняється в установленому законодавством порядку…».

Станом на 20 серпня 2019 року Тогочинський О.М. перебуває на лікарняному. Відповідно до частини 3 статті 40 Кодексу Законів про працю «не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності».

Також, стаття 44 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає утримання від виконання рішень чи доручень керівництва, якщо вони суперечать закону.

Отже, базуючись на принципах автономії та академічної свободи учасників освітнього процесу, якими наділені заклади вищої освіти згідно статті 3 Закону України «Про вищу освіту», вчена рада Академії як колегіальний орган управління Академії 20.08.2019 року одноголосно прийняла рішення утриматись від виконання наказів Міністерства юстиції України №2349/к та №2354/к від 16.08.2019 як таких, що суперечать чинному законодавству.

Просимо Вас не допустити грубого порушення чинного законодавства та ініціювати належне розслідування законності дій представників Міністерства юстиції України.