Міжнародний вебінар в Пенітенціарній академії України

Міжнародний вебінар «Дослідження ефективного впровадження альтернатив попередньому ув’язненню» відбувся 11 квітня в Пенітенціарній академії України. Науково-педагогічні працівники кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології, кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації, а також працівники відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва ПАУ долучились до пізнавального заняття.

Захід пройшов у форматі діалогу, під час якого обговорили стратегії вимірювання ефективності та поліпшення впровадження альтернативних заходів впливу у системі кримінального правосуддя.

Вебінар проходив за участі досвідчених фахівців із Франції, Хорватії та інших країн, які залюбки поділились реальними знаннями та найкращими практиками для транскордонного обміну.

Учасники звернули увагу напроблеми, які перешкоджають застосуванню альтернатив досудовому ув’язненню; проаналізували стратегії подолання перешкод і посилення використання альтернативних заходів;розглянули напрямисприяння транскордонному обміну знаннями для впровадження ефективних реформ, спрямованих на скорочення попереднього ув’язнення.

Науково-педагогічні працівники кафедр дискутували щодо можливості застосування європейського досвіду впровадження можливих форм запобіжних заходів, альтернативних попередньому ув’язненню в національному законодавстві.

Серед учасників дискусії були представники кримінального правосуддя: Яна Шперо, Генеральний секретар Конфедерації європейської пробації та колишній генеральний директор з питань в’язниць та пробації (Хорватія); Еммануель Разус, заступник генерального директора адміністрації в’язниць та пробації (Франція); Емелі Леннквіст, докторант кафедри кримінології Стокгольмського університету (Швеція); Вахур Верте, державний прокурор, Державна прокуратура (Естонія); Габріела-Ніколета Чіхайя, суддя апеляційного суду м. Брашов (Румунія); Марина Бун, прокурор центральної прокуратури (Нідерланди).

Захід організовано Європейською організацією пенітенціарних і виправних служб (EUROPRIS).