Успіх пенітенціарної реформи залежить від курсантів

1 грудня 2017 року науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права було організовано зустріч з регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Лепехою А. Г. з метою обговорення дотримання прав людини в місцях несвободи в контексті реформи пенітенціарної системи.

На прикладі місць несвободи у Чернігівській області були представлені конкретні ситуації моніторингових візитів експертами НПМ. Також учасниками зустрічі було  обговорено питання щодо дотримання мінімальних стандартів належного поводження в місцях несвободи; принципи та методи моніторингу місць несвободи та вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн.

Лейтмотивом зустрічі була думка, що  кожен із присутніх курсантів у майбутньому зможе змінити пенітенціарну систему на краще.

Довідково: в Україні національний превентивний механізм (НПМ) створено у 2012 році відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань (ФПКПК) та функціонує під патронатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. НПМ спрямований на регулярний моніторинг усіх місць несвободи з метою запобігання жорстокому поводженню з людьми, які там утримуються.

Кафедра теорії та історії держави і права, конституційного права