Тренінг з підготовки менеджерів з профілактики травматичного стресу

11–12 травня на базі Академії відбувся дводенний тренінг з підготовки менеджерів за британською програмою профілактики травматичного стресу Trauma risk management TRIM.

Навчання проводив тренер Віктор Досенко (Українська вища медична школа) – доктор медичних наук, професор, патофізіолог. Організатор заходу – кафедра психології Академії ДПтС.

У вересні 2022 року Neil Greenberg та компанія «March on Stress» (//www.marchonstress.com/page/p/mos) безкоштовно передали методологію TRiM Україні та навчили перших практиків і менеджерів. Українська вища медична школа (Віктор Досенко) і Центр тактичної медицини «КоЛеСо» взяли на себе зобов’язання поширювати цю методику, навчаючи безкоштовно військових (практиків і менеджерів) та цивільних осіб, що готові стати менеджерами TRiM.

TRiM – це метод профілактики ПТСР та інших розладів психічного здоров’я, пов’язаних із травматичним стресом. Тренінг TRiM надає практикам базове розуміння психологічної травми та її наслідків. Це система підтримки, розроблена Національним інститутом охорони здоров’я, що працює відповідно до керівних принципів лікування посттравматичних стресових розладів. TRiM як програма групової підтримки діє за принципом «рівний рівному», вона успішно впроваджена у збройних силах Великої Британії. TRiM-спеціалісти не є лікарями, але отримали спеціалізоване навчання, розуміються на питаннях конфіденційності та можуть вислухати, надавши практичну пораду і підтримку.

Навчання цієї методики тривало два дні по вісім годин. Перший день – за програмою підготовки на рівень практика, другий день дав змогу отримати знання на рівень менеджера ТРІМ з відповідною сертифікацією.

Завдяки нашому вчителю Віктору Досенку чергова команда сертифікованих менеджерів ТРІМу готова до роботи.