Тренінг “Основи психологічної самодопомоги”

Тренінг для тренерів «Основи психологічної самодопомоги та роботи з персоналом щодо підвищення стресостійкості під час виконання службових обов’язків» відбувся 26–28 березня в Пенітенціарній академії України. 

Захід, що провели за ініціативи Інституту професійного розвитку і Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності Західноукраїнського національного університету разом з Israel Trauma Coalition, мав на меті набуття знань, умінь і навичок, необхідних для успішного запобігання та подолання стресових ситуацій, підвищення рівня саморегуляції особистості, зняття емоційної напруги, надання підтримки особам, які зазнали впливу травмувальних подій.

Кваліфіковані експерти-психологи Ізраїльської коаліції травми Алла Шуть та Алла Сеник протягом трьох днів проводили пізнавальні психологічні практики.

До участі у тренінгу долучились практичні працівники академії та Державної установи «Центр пробації» Світлана Атрощенко та Юлія Чередник, а також начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Євген Скалюн.

Програма тренінгу охоплювала основні поняття й терміни ізраїльських методів роботи з наслідками травматичних подій, основні поняття травми, кризи, стресу, гострої реакції на стрес, психофізіології стресу; базовий протокол саморегуляції «4 стихії» в кризових ситуаціях.

Тренери надали рекомендації, як вести підтримувальні бесіди з особами, що зазнали впливу травмувальних подій, ознайомили з правилами і принципами першої  емоційної підтримки.

Особливу увагу учасників зосередили на загальному протоколі першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях, протоколі «МААСЕ», індивідуальній, парній, груповій практиці, протоколі «ТРІАЖ», що застосовується для людей, які перебувають у місці кризової події. Не оминули тем вигорання і вторинної травматизації, понять безперервності, змісту коду адаптації, копінгових стратегій, моделі Basic Рh.

Учасники тренінгу відзначили, що отримали не лише нові знання, а й корисні практики самодопомоги у стресових ситуаціях. Адже успішному відновленню після стресових і травмувальних подій сприяє вчасно надана психологічна допомога, а підтримка оточення зміцнює нашу стійкість і згуртованість.

Даний тренінг проведено з метою підготовки тренерів для системи Державної кримінально-виконавчої служби України.