Трансформаційні ігри – інструментарій психолога

18 березня 2019 року науково-педагогічними працівниками кафедри психології організовано та проведено заняття для офіцерів курсів підвищення кваліфікації психологів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України на тему: «Трансформаційні ігри як додатковий інструментарій практичного психолога». На лекцію в ролі спікера було запрошено сертифікованого спеціаліста по коучу Кравець Ларису, ведучу трансформаційної гри «Genesis», яка має міжнародний сертифікат Вестбаденської Академії Позитивної і Транскультуральної психотерапії (WIAP).

Заняття відбувалося у формі активного дискурсу з деякими елементами практичного відпрацювання. У ході лекції роз’яснено: саме для чого використовують трансформаційні ігри і чому вони досить добре зарекомендували в роботі практичного психолога з клієнтом. Лариса Кравець порівнює результат трансформаційних ігор з ефектом короткострокової терапії, орієнтованої на вирішення конкретних проблем. Схожість ігри з терапією в тому, що в обох випадках підвищується усвідомленість учасника: він може побачити події ніби зі сторони і помітити в них закономірності, наприклад повторення сюжетів і почуттів, а потім на них вплинути.

Проте практичним психологам слід пам’ятати, що гра – це не класична психотерапія, як наприклад психоаналіз, де працюють із «життям в цілому», аналізують особисту історію, заглядають у глиб минулого. Трансформаційна гра зосереджена на окремо взятому питанні і націлена на майбутнє, на отримання бажаного та і взагалі, досить цікавий та дієвий інструмент, що має бути у «скарбничці» кожного практичного психолога.