Виховна робота із неповнолітніми правопорушниками

24 квітня 2019 року проведено науково-методичний семінар «Світовий досвід виховної роботи із неповнолітніми правопорушниками». Мета заходу – вшанування пам’яті видатних педагогів, які працювали з неповнолітніми правопорушниками. Розгляд літературних творів та педагогічних систем, які спрямовані на роботу з неповнолітніми. Популяризація та практичне використання різноманітних ідей і принципів у сучасних умовах організації соціально-виховної роботи із засудженими.

У роботі семінару брали участь: проректор Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат педагогічних наук, доцент Чебоненко С.О., вчений секретар вченої ради Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат педагогічних наук, доцент, підполковник внутрішньої служби Єрмак С.М., викладачі кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін – начальник кафедри, кандидат педагогічних наук Разумейко Н.С., професор кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Дрижак В.В., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Педорич А.В., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Шумейко З.Є., курсанти 3-го курсу Академії Державної пенітенціарної служби.

На початку науково-методичного семінару виступив Чебоненко С.О. Він поділився досвідом у вивченні особливостей перевиховання неповнолітніх у країнах Європейського Союзу.

У виступах учасники науково-методичного семінару розкрили питання ювенальної юстиції і ювенальної пробації в Україні та досвіду їх впровадження в інших країнах; ресоціалізації неповнолітніх злочинців; діяльності органів пробації щодо неповнолітніх засуджених; проведення соціально-виховної роботи з неповнолітніми правопорушниками; виховання молодого покоління в різних країнах світу. Декілька доповідей стосувались здобутків педагогічної діяльності А.С. Макаренка, його ідей та творів; розглянули «Педагогічну поему» А.С. Макаренка як світовий здобуток педагогіки; поради А.С. Макаренка про виховання в сім’ї, його головну ідею про управління колективом; питання творчості в житті А.С. Макаренка.

У ході дискусії обговорили питання по роботі з неповнолітніми, схильними до девіантної поведінки за порадами В.О. Сухомлинського, та порівняли виховні системи видатних педагогів – А.С. Макаренка та В.О. Сухомлинського.

Учасники семінару переглянули цікаві презентації – «Педагогічний шлях А.С. Макаренка». А також подивилися фрагменти кінохроніки, документальних та художніх фільмів «Путівка в життя», «Завоювання Куряжа» і т. ін.

Заздалегідь курсанти 3-го курсу готували науково-дослідні роботи, присвячені тематиці цього науково-методичного семінару. Короткі доповіді з кращих науково-дослідних робіт були презентовані авторами. Питання, що висвітлювались у доповідях учасників, викликали жваве обговорення. Кращі доповіді представили курсанти: Кичан О., Лазоренко М., Полішко Г., Паламарчук В., Макаренко К., Кононець Р., Орлова П., Зоріна М., Єфіменко О., Вітранюк Д., Габітова Д., Федоренко Х., Даценко В., Митяй Р., Добрянська Ю., Чекунаєва В. та інші.

Із заключним словом виступив вчений секретар вченої ради Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат педагогічних наук, доцент, підполковник внутрішньої служби Єрмак С.М. та розкрив питання історичних реалій, в яких доводилось працювати видатним педагогам.

Кафедра педагогіки та гуманітарних дисциплін