Судові експертизи речових доказів, вилучених на місці події

Студенти 4-го курсу в рамках проведення заняття з дисципліни «Судова медицина та психіатрія» з теми «Судові експертизи речових доказів, вилучених на місці події» відвідали Чернігівський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України під супроводом викладачів кафедри психології Настоящої У.В. та Дем’яненко Ю.О.

У державній спеціалізованій науково-дослідній установі судової експертизи студентів зустріла справжня команда професіоналів своєї справи. Експерти відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів висвітлили актуальні для майбутніх юристів питання щодо: виявлення, вилучення та фіксації наркотичних речовин, їх аналогів та прекурсорів, виявлених у цивільних громадян, житлових приміщеннях і, звісно, в установах виконання покарань. Представники сектору вибухотехнічних та пожежотехнічних досліджень роз’яснили питання щодо виявлення й вилучення бойової і холодної зброї та особливості проведення вищезазначених експертиз.

Найцікавішими виявились питання щодо призначення та проведення технічного дослідження документів і почеркознавчих досліджень; новітні способи підробки сучасних паспортних документів; флеш-технології, флеш-печатки; питання щодо забезпечення повноти та достовірності зразків для судової почеркознавчої експертизи; особливості дослідження передсмертних листів (записок) тощо. Експерти поділились зі студентами своїм досвідом, продемонстрували технічне забезпечення відділу новітніми засобами перевірки вилучених матеріалів, роз’яснили нормативно-правове регулювання в галузі технічного дослідження документів і почеркознавчих досліджень.

Таким чином, студенти під час заняття ознайомилися з діяльністю експертної установи, детальніше дізналися про особливості професії експерта та розібралися у різних видах експертиз, які виконують працівники НДЕКЦ.