Стрес-менеджмент: підвищення психосоціальної стійкості до стресу

17 вересня 2019 року для офіцерів курсів підвищення кваліфікації, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України на базі комунальної установи Чернігівської обласної ради «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» старшим викладачем кафедри психології Настоящою Уляною Володимирівною організовано заняття з теми: «Стрес-менеджмент: підвищення психосоціальної стійкості до стресу».

Заступник директора Центру Кузіна Ірина Михайлівна розпочала заняття з історії створення цього закладу, ознайомила присутніх з програмами, за якими працюють з воїнами на сьогодні, а також презентувала унікальний план перспективи розвитку. Водночас Ірина Михайлівна зауважила, що тема особливого підходу в роботі з АТОвцями є досить актуальною не тільки за межами колонії, а вже і на території самих установ та слідчих ізоляторів. Не витримуючи психологічних травм війни, маючи посттравматичні стресові розлади або ж взагалі розлади особистості, посилення яких спровокували бойові дії, деякі колишні бійці вчиняють злочини і потрапляють у місця позбавлення волі.

Психологи установ, не маючи практичного досвіду в роботі з такою категорією осіб, стикаються з проблемою, яку самотужки намагаються подолати, допускаючи при цьому низку помилок. Тому психологи Центру Барабаш Інна та Бистрицька Олена вирішили ознайомити з алгоритмом дій та надати практичні рекомендації, необхідні в роботі психологів з колишніми військовими.

Психологи Центру показали на практиці деякі елементи тренінгових вправ, які доцільно застосовувати під час роботи з АТОвцями. Вказали також на те, що психосоціальне відновлення варто проводити за п’ятьма напрямами: тілесно-орієнтована терапія, арттерапія, когнітивно-поведінкова терапія, психодинамічна терапія, консультування родин воїнів АТО щодо необхідності психологічної підтримки.