Система виховання неповнолітніх правопорушників в Україні

Науково-методичний семінар, який провели 6 травня, мав на меті розгляд цілісної системи виховання неповнолітніх правопорушників, обговорення ідей виховання підростаючого покоління, закладених видатними педагогами, які працювали з неповнолітніми правопорушниками, літературних творів і педагогічних систем, спрямованих на роботу з неповнолітніми, практичне використання різноманітних ідей та принципів у сучасних умовах організації соціально-виховної роботи із засудженими.

У роботі семінару брали участь: проректор Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат педагогічних наук, доцент С. Чебоненко, професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін, доктор педагогічних наук, професор В. Аніщенко, начальник факультету підвищення кваліфікації персоналу ДКВС, кандидат педагогічних наук, доцент, полковник внутрішньої служби С. Єрмак, викладачі кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін – начальник кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Н. Разумейко, професор кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент В. Дрижак, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент А. Педорич, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент З. Шумейко, старший викладач кафедри, підполковник внутрішньої служби О. Пасічник, курсанти 3-го та 4-го курсів Академії Державної пенітенціарної служби.

Професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін, доктор педагогічних наук, професор Вікторія Аніщенко окреслила основні наукові напрямки, що розробляються наукою стосовно неповнолітніх правопорушників. У виступах учасники науково-методичного семінару розкрили питання ювенальної юстиції та ювенальної пробації в Україні та досвіду їх упровадження в інших країнах; ресоціалізації неповнолітніх злочинців; діяльності органів пробації щодо неповнолітніх засуджених; проведення соціально-виховної роботи з неповнолітніми правопорушниками. Кілька доповідей стосувалися пробаційних програм та програм диференційованого виховного впливу для неповнолітніх.

Заздалегідь курсанти 3-го курсу готували науково-дослідні роботи, присвячені тематиці цього заходу. Короткі доповіді серед кращих науково-дослідних робіт представили автори: Т. Кузьменко, А. Матвіїв, О. Фурів, Д.  Богомол, Д. Веркошанцев, Я. Грох, Р. Красновський, С. Барсегян. Питання, що висвітлювалися в доповідях учасників, викликали жваве обговорення.

Із заключним словом виступив проректор Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат педагогічних наук, доцент Станіслав Чебоненко, який підсумував результати науково-практичного семінару, поділився багаторічним досвідом у вивченні особливостей виховання неповнолітніх.