Система виховання неповнолітніх правопорушників в Україні

19 квітня в Академії Державної пенітенціарної служби відбувся науково-методичний семінар на тему «Система виховання неповнолітніх правопорушників в Україні».

Проведений захід мав на метірозглянути цілісну систему виховання неповнолітніх правопорушників, ідеї виховання молодого покоління, закладені видатними педагогами, які працювали з неповнолітніми правопорушниками;  значення літературних творів і педагогічних систем, спрямованих на роботу з неповнолітніми. Були висвітлені питання щодо пропаганди і практичного використання різноманітних ідей та принципів у сучасних умовах організації соціально-виховної роботи із засудженими. Обговорили питання, які є актуальними для молодого покоління в Україні.

У роботі семінару взяли участь викладачі кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін: доцент кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Чебоненко С. О., професор кафедри доктор педагогічних наук, професор Аніщенко В. О., начальник кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Разумейко Н. С., доцент кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Дрижак В. В., доцент кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Педорич А. В., доцент кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Шумейко З. Є.; доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права кандидат юридичних наук, доцент Олійник В. С.; курсанти 3-го курсу Академії.

Доцент кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін кандидат педагогічних наук, доцент Чебоненко С. О. окреслив основні проблеми системи виховання неповнолітніх правопорушників.

Систему виховання неповнолітніх з правової точки зору розкрив доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права кандидат юридичних наук, доцент Олійник В. С.

Виступи учасників заходу були присвячені питанням ювенальної юстиції та ювенальної пробації в Україні та досвіду їх впровадження в інших країнах; ресоціалізації неповнолітніх злочинців; діяльності органів пробації щодо неповнолітніх засуджених; проведенню соціально-виховної роботи з неповнолітніми правопорушниками; проблемам виховання в українській сім’ї; вихованню патріотизму серед неповнолітніх; причинам та особливостям підліткової агресії.

Жваве обговорення викликали такі теми: жорстокість щодо дітей та її наслідки; використання інтернету і телефонії засудженими до позбавлення волі; кібербулінг як елемент середовища; вплив вживання психоактивних речовин неповнолітніми та активність неформальних груп негативного спрямування на криміногенну ситуацію; порівняння особливостей тримання неповнолітніх засуджених у США та Німеччині.

Кілька доповідей стосувалися пробаційних програм та програм диференційованого виховного впливу для неповнолітніх.

Кращі доповіді з науково-дослідних робіт, присвячених тематиці семінару, представили курсанти: І. Борко, Ю. Федорова, В. Задворна, М. Єрофєєва, В. Суботович, Ю. Савчук, Д. Бутько, О. Ворушило, Є. Лис, В. Геращенко, А. Паламар, А. Плясун. Професор кафедри, доктор педагогічних наук, професор Аніщенко В. О. підсумувала результати науково-практичного семінару, поділилася багаторічним досвідом з вивчення особливостей виховання неповнолітніх.