Семінар щодо забезпечення якості освітнього процесу в закладах вищої освіти

Доступ до якісної вищої освіти в умовах війни – це постійна спільнодія всієї освітянської спільноти.
Нині успішна організація внутрішньої системи забезпечення якості освіти є обов’язковою складовою навчання українського студентства.

Сьогодні, 29 березня, Пенітенціарна академія України стала майданчиком для важливих обговорень у сфері забезпечення безпеки і стабільності системи освіти. Регіональний семінар на тему «Забезпечення якості освітнього процесу в закладах вищої освіти: виклики воєнного стану» зібрав представників закладів вищої освіти Чернігівщини – Пенітенціарної академії України, Національного університету «Чернігівська політехніка», Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – Івана НАЗАРОВА й Олександра ХИМЕНКА.

Семінар організувала Пенітенціарна академія України спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Захід дав змогу учасникам визначити особливості організації багаторівневої внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗВО та обговорити:
▫️ важливість забезпечення академічної доброчесності;
▫️ новації законодавства у сфері акредитації освітніх програм;
▫️ професійні та організаційні виклики, з якими зіткнулися ЗВО та науково-педагогічні працівники в сучасних умовах;
▫️ потребу в організації міжнародної діяльності та особливості налагодження академічної мобільності;
▫️ безпековий компонент організації освітнього середовища закладів вищої освіти;
▫️ питання підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти;
▫️ особливості залучення стейкхолдерів до процесу забезпечення якості вищої освіти.

Вплив війни на освіту в Україні – це питання, яке неможливо ігнорувати. Воно потребує злагодженої роботи й обговорень подібного формату, адже від цього залежить культурне майбутнє як країни загалом, так і наступних поколінь.