Реалізовано проект «Правова освіта неповнолітніх ув’язнених-2018»

Підвищення правової освіти неповнолітніх засуджених у місцях позбавлення волі

Науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії ДПтС спільно з курсантами за сприяння МБФ «Український жіночий фонд», ГО «Спілка жінок Чернігівщини» було організовано та впродовж грудня 2017 р. – серпня 2018 р. реалізовано проект «Правова освіта неповнолітніх ув’язнених – 2018» серед вихованців Прилуцької виховної колонії.

Реалізуючи проект було приділено значну увагу ставленню неповнолітніх-засуджених до власних прав та обов’язків. Напередодні реалізації проекту представники Академії, до числа яких входили завідувач кафедри д.ю.н., доцент Шумна Л.П., доцент кафедри к. держ. упр. Денисенко К.В., аспірант кафедри Сакір-Молочко Н.В., курсант 4 курсу юридичного факультету Зінчук Юлія, курсант 4 курсу факультету пробації Кисельов Дмитро, запропонували пройти юнакам анонімне анкетування на предмет обізнаності щодо прав людини та механізмів їх реалізації, зокрема в місцях несвободи. Відповіді ув’язнених респондентів дозволили виявити найбільш актуальні правові питання, проаналізувати наявний рівень юридичних знань вихованців, а також сформувати дискусійно-тематичні панелі тренінгу.

Тренінг складався з чотирьох тематичних блоків – «Поняття та правова природа прав людини в контексті сучасних викликів», «Правові та організаційні механізми захисту прав дитини на міжнародному рівні», «Інституційний механізм захисту прав дитини та його значення для забезпечення соціальних та трудових прав неповнолітніх в місцях несвободи», «Значення Конституції України для забезпечення прав дитини в умовах геополітичних та трансформаційних перетворень».

Усі зустрічі з вихованцями модерували науково-педагогічні працівники кафери, а безпосередньо тренінги із вихованцями проводили курсанти за принципом «Рівний – рівному», що дозволило налагодити психосоціальну, невимушену та дружню взаємодію і співпрацю між усіма учасниками проекту.

Адміністрація колонії надала можливість представникам Академії поспілкуватись із ув’язненими юнаками у форматі «тет-а-тет», де останні змогли приватно отримати психологічну підтримку, інформаційно-адвокаційну допомогу, юридичну консультацію щодо особистих життєво-нагальних питань.

Вихованці були залучені до цікавої, насиченої і пізнавальної навчально-виховної та профорієнтаційної програми, що супроводжувалась інтерактивними завданнями та дискусіями між спікерами та вихованцями.

28.08.2018 відбулась заключна підсумкова зустріч представників Академії та вихованців. Гості з Академії завітали до вихованців із художньою, енциклопедичною та юридичною літературою, яку у межах акції «Допоможемо реалізувати право на самоосвіту», спільними зусиллями було зібрано науково-педагогічними працівниками, курсантами та студентами Академії і передано до бібліотечного фонду колонії.

Під бурхливі оплески вихованців Прилуцької виховної колонії, тренери урочисто вручили їм сертифікати із символікою Академії ДПтС, а також розроблені науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права буклети щодо роз’яснень основних питань забезпечення прав людини, прав дитини, актуальні питання конституційного права, трудового та права соціального забезпечення та інших галузей права.

По закінченню насиченого дня, вихованці презентували для тренерів креативну концертну програму, де хлопці мали змогу продемонструвати свої спортивні, творчі та вокальні здібності і вміння.

Реалізація проекту «Правова освіта неповнолітніх ув’язнених» сприяла підвищенню правової обізнаності вихованців, формуванню у них правосвідомості, теоретично-практичних знань щодо прав людини та механізмів їх реалізації, вмінь та навичок захищати свої права, налагодженню робочих взаємовідносин між Академією ДПтС та ДУ «Прилуцька виховна колонія».

Кафедра теорії та історії держави і права, конституційного права Академії ДПтС висловлює подяку адміністрації та персоналу ДУ «Прилуцька виховна колонія» за щиру гостинність та сприяння проведення тренінгу.