Протидія тортурам: Конституція України на захисті прав людини

В Академії Державної пенітенціарної служби було проведено круглий стіл, на якому порушили питання щодо значущості Конституції України у протидії тортурам.

У роботі круглого столу взяли участь практичні працівники, студенти та викладачі Академії. Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались до виступів.

Із вступним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, професор Шумна Лариса Петрівна. Вона привітала учасників круглого столу, звернула увагу на важливості дотримання Конституції України як чинника протидії тортурам та катуванню, а також розповіла про розвиток конституціоналізму як елемент сучасної правової культури в Україні та надала слово гостям.

Головний спеціаліст Відділу регіонального представництва в північних областях-Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Жмака Ірина Миколаївна привітала учасників круглого столу та ознайомила з особливостями діяльності Регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лепеха Алла Григорівна у своїй доповіді звернула увагу на проблему дотримання прав людини в умовах несвободи.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Олійник Владислав Станіславович у своєму виступі приділив увагу перегляду та розвитку сучасних конституцій.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук, доцент Самофалов Леонід Прохорович у своїй доповіді зупинився на вибіркових проблемах Конституції і конституціоналізму в Україні.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат наук з державного управління, доцент Ребкало Микола Миколайович дав характеристику міжнародним засобам захисту прав та свобод людини і громадянина.

Старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби Сікун Антон Миколайович охарактеризував розвиток вітчизняного конституціоналізму на сучасному етапі державотворення.

Також із своїми доповідями виступили студенти Академії, які викликали жвавий інтерес та конструктивні дискусії. Круглий стіл пройшов у невимушеній атмосфері, де кожен для себе визначив важливість Основного Закону країни.