Профілактика хімічної залежності

28.11.2019 згідно з тематичним планом курсового навчання з первинної професійної підготовки оперативних працівників оперуповноважених (по боротьбі з незаконним обігом наркотиків) установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України під керівництвом доцента кафедри психології, кандидата психологічних наук Волевахи Ірини Борисівни було проведено чергове виїзне заняття. Цього разу закладом, на базі якого проводилось навчання, стала Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня, оскільки темою була «Профілактика хімічних залежностей».

Спочатку перед оперативними працівниками виступила медичний директор з амбулаторно-поліклінічної роботи Шуба Богдана Орестівна. Вона розглянула питання причин та етапів становлення наркотичної залежності, різновидів наркотичних речовин, які набули поширення останнім часом серед значної маси залежних осіб, принципів лікування метадонової наркотичної залежності, основних підходів до реабілітації.

Лікар-нарколог Шеховцова Валентина Борисівна у своєму виступі детально описала процес лікування й реабілітації осіб з різними видами наркотичної залежності, а також алкоголізму та основні принципи профілактики залежності. Доповідачка провела й презентацію реабілітаційної програми «Дванадцять кроків», що реалізовується на базі закладу.

Оперативні працівники ставили запитання доповідачам, а під керівництвом викладача провели ще й узагальнення засвоєного матеріалу та зробили висновки.

Дякуємо генеральному директору Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні Ященку Володимиру Івановичу за сприяння у проведенні цього заходу та спеціалістам закладу за змістовну й корисну інформацію.