Представники Академії долучаються до проекту допомоги бійцям АТО

7 лютого 2017 року під час брифінгу в Чернігівській обласній державній адміністрації начальник сектору зв’язків з громадськістю та ЗМІ Академії ДПтС Світлана Ющенко презентувала  реабілітаційний  проект «Точка опори – 2».

Даний проект буде реалізовувати громадська організація «Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» в Чернігівській області в рамках «Української регіональної  платформи громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

— Попит на послуги центру  «Ресурсу» постійно зростає. Щодня до нас звертаються 6 – 7 осіб. Реалізуючи перший проект «Точка опори», ми вивчали ситуацію в області, бували у багатьох районах області, надавали психологічну допомогу людям, які зазнали посттравматичного стрессового розладу, — розповіла Світлана Ющенко. Вона, зокрема, наголосила на його актуальності та необхідності, про що свідчать і результати реалізації попереднього проекту. За час діяльності Центру його послугами скористалися понад півтори тисячі осіб.

Програмою проекту передбачаються групові та індивідуальні тренінги та консультації, організація груп підтримки для родин учасників АТО, заходи фізичної реабілітації, відвідування створеного у Центрі музею воїнів АТО «Незламні».

Одним з ініціаторів та організаторів музею став учасник бойових дій на Донбасі Вадим Пішур. Показово, що він — нині тренер проекту, як і ще кілька учасників  АТО, колись прийшов до Центру за допомогою, адже, повернувшись з війни, практично перестав спати й посміхатися, відчував депресію. Після реабілітації в «Ресурсі» Вадим не лише сам повернувся до активного суспільного життя, а й допомагає зробити це своїм побратимам.

— Нічого страшного в тому, щоб звернутися за підтримкою до психологів немає. Адже таким чином ви допоможете не лише собі, а й своїм близьким, які переживають за вас, і знову повноцінно відчуватимете життя і посміхатиметесь, — вважає учасник АТО.

До реалізації проекту в напрямку патріотичного виховання в подальшому будуть залучені курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби, які нещодавно проводили флешмоб «22 pushupchallenge» на підтримку учасників  та ветеранів АТО.