Правові читання «Права людини в епоху діджиталізації»

18 травня в рамках тижня науки Наукове товариство Академії  організувало і провело курсантсько-студентські правові читання на тему «Права людини в епоху діджиталізації» для здобувачів вищої освіти першого, другого і третього курсів.

На початку заходу до учасників з вітальним словом звернувся проректор Академії з науково-освітньої роботи доктор юридичних наук, професор Вячеслав Пузирний та начальник юридичного факультету доктор історичних наук, професор Володимир Пекарчук. Модераторкою заходу була голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.

У заході взяли участь студенти факультету заочного та контрактного навчання і навчання за кошти фізичних, юридичних осіб: Поліна Сіра, Дмитро Кличко, Вікторія Петрикей, Олена Шумар, Дмитро Дегтяр та курсанти юридичного факультету: Олег Салата, Дмитро Мультан, Андрій Самохатко, Вероніка Виштак, Олександр Ворушило, Ярослава Варламова.

Учасники курсантсько-студентських читань ознайомилися з міжнародно-правовими стандартами забезпечення цифрових та інформаційних прав людини; обговорили проблеми правового регулювання цифрових та інформаційних прав людини; виявили найпоширеніші порушення прав людини в інтернеті; розглянули найбільш відомі проєкти Міністерства цифрової трансформації України, особливості реалізації права на використання інструментів електронної демократії; визначили місце та роль у процесі успішної цифровізації цифрових компетентностей громадян та права на кібербезпеку, а також запропонували власні шляхи вдосконалення інституційних і правових положень забезпечення цифрових та інформаційних прав людини в Україні.