Правова освіта ув’язнених дівчат

Впродовж грудня 2018 р. – травня 2019 р. науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права та курсантами Академії ДПтС за підтримки Міжнародного жіночого фонду та ГО «Міський молодіжний центр ЖМЕНЯ» було реалізовано проект «Правова освіта ув’язнених дівчат» для вихованок ДУ “Мелітопольська установа виконання покарань (№ 144)”.

Тренінг складався з чотирьох тематичних блоків – «Організаційно-правові механізми захисту прав дитини: міжнародний та національний досвід», «Практична цінність Конституції України в частині забезпечення прав дитини», «Особливості реалізації права на працю та законодавчі аспекти реалізації соціальних прав неповнолітніми в місцях позбавлення волі», «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків як показник досягнення гендерної рівності та прогресу суспільства».Тематику освітньо-просвітницьких заходів було підібрано для становлення в неповнолітніх ув’язнених дівчат обізнаності та розуміння інститутів «прав людини» та «прав дитини», формування в них правосвідомості, вмінь ідентифікувати порушення прав, практичних знань щодо способів, методів та механізмів захисту своїх прав у разі їх порушення.

В останній день тренінгу координатори проекту експонували вихованкам пересувну виставку «Кожен має право знати свої права», а також презентували довідкову брошуру «Правова освіта неповнолітніх», де представлено основні питання щодо прав людиний дитини, актуальні питання конституційного права, трудового права та соціального права.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Освітня мандрівна виставка «Кожен має право знати свої права» була розроблена у 2011 році громадською організацією «МАРТ» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» з використанням матеріалів експертів і в рамках плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» як один із кроків реагування на необхідність системного підходу до навчання правам людини та надана для експозиції Освітнім домом прав людини в Чернігові.

Кафедра теорії та історії держави і права,

конституційного права