Заняття в центрі реабілітації дітей-інвалідів «Відродження»

На базі обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» доцентом кафедри психології Борець Ю. В. та старшим викладачем Настоящою У. В. проведено заняття для студентів 3-го курсу Академії.

З виступу заступника директора з навчально-виховної роботи Центру Чорної Світлани Миколаївни студенти зрозуміли, що інвалідність у дітей означає істотне обмеження життєдіяльності. Вона сприяє соціальній дезадаптації, яка обумовлена порушеннями в розвитку, ускладненнями в самообслуговуванні, спілкуванні, навчанні, оволодінні в майбутньому професійними навичками.

Дуже цікавою була інформація щодо застосування в роботі з дітьми з обмеженими можливостями методу каністерапії. Цей вид лікування та реабілітації є досить ефективним для цієї категорії дітей. Адже за допомогою собак можна реабілітувати хлопчиків та дівчаток з важкими травмами. Крім того, собаки-терапевти дуже тонко відчувають стан дитини й намагаються виявити почуття до неї, знімаючи тим самим психологічні стреси. Тварини допомагають подолати самотність, знімають психоемоційне напруження, дають позитивні емоції.

Підсумовуючи заняття, працівники закладу зазначили, що основними завданнями обласного медико-реабілітаційного центру «Відродження» щодо дітей та молоді є надання можливості повністю або частково інтегруватися в суспільне життя, а для батьків – розуміння, що любов та підтримка є обов’язковою умовою повноцінної реабілітації дитини; усвідомлення проблеми своєї дитини та прийняття активної участі в реабілітаційному процесі.