Практичні заняття на базі Чернігівського НДЕКЦ МВС України

19 жовтня 2017 року викладачі кафедри тактико-спеціальної підготовки  Академії Державної пенітенціарної служби провели практичне заняття з навчальної дисципліни «Актуальні питання запобігання злочинності» зі слухачами 1-го курсу магістратури на базі Чернігівського науково-дослідного експертного-криміналістичного центру МВС України. Заняття координувала  провідний фахівець з організації наукової роботи Гарига-Грихно Маргарита Михайлівна.

Завідувач відділу  дослідження матеріалів, речовин і виробів Власенко Оксана Михайлівна пояснила особливості роботи відділу та проведення вибухо-технічних експертиз; дослідження агресивних матеріалів речовин і виробів — наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів, дослідження сильнодіючих і отруйних речовин; експертизи лакофарбових матеріалів та покриттів, волокнистих матеріалів і виробів з них. Фахівець пояснила як правильно вилучити та упакувати речовини, які можуть бути виявлені підчас оглядів та обшуків в установах виконання покарань.

Старший судовий експерт відділу дослідження матеріалів, речовин і виробів  сектора біологічних досліджень Павлюк Алла Василівна розкрила особливості проведення експертиз,повʼязаних з окремими організмами ботанічного і зоологічного походження, їх співтовариствами (комплексами), частинами цих організмів (органи чи комплекси органів, тканини, групи клітин чи окремі клітини), а також відомості про них.

Судовий експерт відділу криміналістичних видів досліджень сектора досліджень зброї Захаренко Андрій Сергійович повідомив про особливості проведення експертиз вогнепальної та холодної зброї, надав поради, як діяти  у разі виявлення предметів подібних до холодної зброї, в установах виконання покарань.

Головний судовий експерт  сектора дактилоскопічних видів досліджень та обліків Сорокопуд Ганна Дмитрівна ознайомила з порядком ведення дактилоскопічних обліків, особливостями проведення дактилоскопічних експертиз.

Старший судовий експерт  сектора технічних досліджень документів та почерку Сергієнко Оксана Леонідівна пояснила, що під час проведення експертиз вони можуть встановити що людина змінила почерк; перевіряють, чи мала місце технічна підробка за допомогою якихось технічних засобів; встановлюють чи підпис виконаний тією особою, яка мала підписуватися, тощо.