Практичні заняття психологів на базі психоневрологічної лікарні

Курсанти-психологи 3-го курсу факультету пробації під керівництвом Настоящої У.В. у рамках проведення заняття з дисципліни «Психодіагностика» відвідали Чернігівську обласну психоневрологічну лікарню, яка своєю історією сягає далекого 1802 року, коли в місті Чернігові «приказом общественного призрения» відкрився будинок для «умалишенных», що, фактично, в подальшому розвинувся в лікарню.

Наразі ця лікарня є лікувальним закладом вищого рівня акредитації, потужністю 550 ліжок, де надається спеціалізована допомога людям з різними поведінковими та психічними розладами. Як зазначила заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Людмила Леонідівна Ященко, щороку медичну допомогу на високому професійному рівні одержують понад декілька тисяч пацієнтів.
Лікарня надає допомогу пацієнтам з широким спектром психічної патології: психози, неврози, розлади особистості і поведінки, алкогольна і наркотична залежність. Нині в лікарні відбувається процес реорганізаційних змін у зв’язку з медичною реформою. Користуючись гостинністю заступника головного лікаря з організаційно-методичної роботи Людмили Леонідівни, курсантам було дозволено відвідати відділення психологічної допомоги, побачити, як саме працює психолог з особами, які мають психіатричні розлади, як проводиться лікування психосоматичних розладів, неврозів і кризових станів, а також порушення психічного розвитку в дитячо-підлітковому віці. Психологи лікарні показали майстерню, в якій проводять лікування за допомогою арт-терапії. А це не тільки малювання, а й ліплення, пісочна терапія, музична, терапія в стилі танцю. Будь-яка творчість, яка приємна людині і приносить задоволення, розкриває пацієнтів повною мірою. Методики арт-лікування дуже ефективні для зняття стресу, боротьби з депресією, апатією, фобіями, агресією. Різні техніки сучасної арт-терапії допомагають глибше пізнати себе, поліпшити настрій, гармонізувати душевний стан, заспокоїти розум і душу.