Практичні навички роботи з дітьми

Протягом тижня проводились практичні заняття зі студентами 4-го курсу Академії Державної пенітенціарної служби на базі Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2» за участю старшого викладача кафедри психології Уляни Настоящої.

У цьому закладі виховуються та навчаються діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, а отже, робота з ними вимагає від психолога та педагога високої компетентності у своїй професії, більшого емоційного навантаження, а значить, і високої емоційної стійкості й адекватних реакцій у критичних ситуаціях.

Студенти провели майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва в рамках програми арт-терапії: виготовлення новорічних поробок для школярів 2–4 класів. Заняття виявилось захопливим як для студентів, так і для дітей. Незважаючи на складність завдання, малеча успішно з ним впоралась.

Звісно, не без допомоги студентів. У процесі виготовлення іграшок можна було спостерігати за позитивними поведінковими змінами в дітей: емоційне напруження зникало й переходило у стан спокою або ж веселощів, діти з аутичним синдромом ставали більш контактними. Таким чином, саме на практиці студенти усвідомили, наскільки дієві арт-терапевтичні техніки.