Практичне заняття на базі навчально-реабілітаційного центру

02 листопада 2018 року викладачами кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби Настоящою Уляною Володимирівною та Борець Юлією Василівною організовано та проведено практичне заняття з курсантами-психологами 1–2-го курсів факультету пробації на базі комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2». У цьому закладі навчаються діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, а, отже, робота з ними вимагає від психолога й педагога високої професійної компетентності, емоційної стійкості та адекватних реакцій у критичних ситуаціях.

Директор навчально-реабілітаційного центру Гусак Регіна Вікторівна розповіла курсантам про специфіку роботи з дітками з обмеженими можливостями, про необхідність бути відданим своїй справі і, звісно, мати «велике серце», сповнене любов’ю та ніжністю. Знайомство із закладом продовжив соціальний педагог Шарпата Галина Миколаївна, провівши майбутніх психологів до навчальних класів та показавши практичні заняття й різноманітні методики роботи з дітками з особливими освітніми потребами. Процес соціалізації, на думку педагогів, є невід’ємною частиною навчального процесу. Тому в комунальному закладі є кімната, в якій діти вчаться користуватися кухонним інвентарем, готувати їсти, сервірувати стіл та ін. Цікавими, на погляд курсантів, були два класи трудового навчання для дівчаток та хлопчиків: поробки учнів вразили всіх своєю неординарністю, акуратністю й різноманіттям кольорів.

Крім талантів у декоративно-ужитковому мистецтві, з’ясувалось, що діти мають ще й хист до співу. Підтвердженням цього є уроки музики, де діти із задоволенням демонструють різні вокальні композиції. Одну з пісень заспівали і разом з курсантами.

Незважаючи на різні перешкоди та негаразди, вихованці та учні Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 позитивні та життєрадісні, а персонал – це люди, які роблять велику справу з щирою любов’ю та великим професіоналізмом, віддаючи діткам частинку свого серця.