Практичне заняття курсантів на базі КНДІСЕ

30 жовтня 2021 року за сприяння адміністрації Академії ДПтС відбулось виїзне практичне заняття курсантів на базі Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Офіційна частина заняття проходила у залі засідань особисто з директором інституту Рувіним Олександром Григоровичем.

Свою роботу інститут започаткував у 1913 році і з того часу не припиняв працювати. КНДІСЕ на сьогодні виконує експертизи за 96 експертними спеціальностями.

Курсанти відвідали музей та лабораторію криміналістичних досліджень, яка включає в себе:

• відділ почеркознавчих досліджень;
  • відділ технічних досліджень документів;
  • відділ трасологічних, балістичних, вибухотехнічних досліджень та досліджень зброї;
  • відділ досліджень матеріалів, речовин та виробів;
  • відділ фоноскопічних, комп’ютерно-технічних досліджень;
  • сектор лінгвістичних досліджень писемного мовлення.

Курсанти мали можливість почути та побачити, завдячуючи директору інституту Олександру Григоровичу, відповіді про причини трагедій деяких резонансних справ (загибель курсантів на летовищі в Харкові, збиття літака малоазійської авіалінії над Україною, трагедії українського літака під Тегераном, розстріли на Майдані та ін.).

Відділ досліджень матеріалів та речовин дав матеріал для оцінки складу піску, ґрунтів, асфальту та медичних препаратів (Арбідол та його хімічний склад). Також йшлося про тютюнові вироби. Експерти застерегли бути уважними, оскільки велика кількість фальсифікату тютюнових виробів, алкоголю, підробок валюти, неякісних продуктів. Побачили пристрій, який  самостійно підкурює та палить одночасно 20 цигарок з метою перевірити їх якість та показати, скільки нікотинової смоли залишається на легенях у курця. Хороший профілактичний захід для курців, оскільки нам показали фільтр після процедури паління цигарок, колір якого змінився з білого до темно-коричневого. Зустрілись з Сергієм Миколайовичем Науменком, де ознайомились з особливостями підробки документів та грошових банкнот.

В інституті працює єдиний в Україні відділ психологічних досліджень,  який здійснює психологічну  експертизу. Цей напрямок очолює завідувач відділу психологічних досліджень КНДІСЕ Юрій Борисович Ірхін, психолог-криміналіст, судовий експерт, кримінолог, поліграфолог, кандидат психологічних наук, доцент. Юрій Борисович виступив перед курсантами з короткою лекцією про типи і види засуджених, як відрізнити серійність від епізодичності, що беззаперечно знадобиться у практичній діяльності та закріпить здобуті знання з навчальної дисципліни «Пенітенціарна психологія».

Копітка робота експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) вражає. Вона є безумовно цікава та значуща. Поєднання теорії з практикою беззаперечно важливе.

Окрема подяка керівництву КНДІСЕ та персоналу від усього складу робочої групи Академії ДПтС за те, що у вихідний день знайшли час і можливість зустрітись з курсантами Академії.

Науково-педагогічні працівники

кафедри теорії та історії держави і права,

конституційного права, психології та фізичної підготовки