Підготовка психологів УВП

03 грудня 2019 року науково-педагогічними працівниками кафедри психології Академії Державної пенітенціарної служби проведено практичне заняття з курсами первинної професійної підготовки психологів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів на базі Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2». У цьому закладі виховуються та навчаються діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, а отже, робота з ними вимагає від психолога високої компетентності у своїй професії, більшого емоційного навантаження, а значить, і високої емоційної стійкості та адекватних реакцій у критичних ситуаціях.

Офіцери-психологи для учнів 2–4-х класів провели майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва в рамках програми арт-терапії: виготовлення новорічних листівок та прикрас. Під час роботи з учнями можна було спостерігати за їх позитивними поведінковими змінами. Емоційне напруження в них зникало і переходило у стан спокою або ж веселощів, діти з аутичним синдромом ставали більш контактними.

Таким чином, саме на практиці можна побачити дієві арт-терапевтичні техніки та прийоми. Вони не втомлюють дітей, у них зберігається висока активність, працездатність протягом усього терміну виконання завдання. Це сприяє розкриттю таланту дитини, нормалізує емоційний стан, розвиває комунікативні навички та вольові якості, що суттєво впливає на підвищення соціальної адаптації, забезпечує її інтеграцію в соціум. Арт-терапія є універсальним методом психотерапевтичного і психокорекційного впливу на особистість дитини без вікових обмежень.