Перший Всеукраїнський студентський форум «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії»

4 листопада 2016 року курсанти Академії ДПтС взяли участь у Першому Всеукраїнському студентському форумі «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії».

Його організатори – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Офіс Ради Європи в Україні та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

На цей дводенний інтерактивний захід були запрошені студенти з усієї України, які пройшли попередній конкурсний відбір. Академію Державної пенітенціарної служби представляли курсанти третього курсу юридичного факультету Клочай Д.О. та Кирюшко О.С., з числа професорсько-викладацького складу – начальник кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права доктор юридичних наук, доцент Шумна Л.П.

Метою форуму було залучення молоді до пошуку наукових та практичних шляхів вирішення проблем забезпечення рівності в українському суспільстві.

Під час заходу провідні міжнародні та вітчизняні експерти, відомі громадські діячі поділилися з молоддю досвідом антидискримінаційної діяльності, розумінням самого поняття «дискримінація», її проявами та способами протидії.

Так, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська наголосила на тому, що ця тема є відносно новою для Офісу омбудсмена, але вона викликає багато запитань й, на які саме молодь може дати відповідь, а тому вона покладається на молодих, як на провідників, у справі дотримання стандартів рівності.

Привітав зібрання і Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг. Він зазначив, що форум унікальний бо, на ньому є можливість дати учасникам роз’яснення щодозастосування своїхправ молоддю та заходів, котрі дозволять уникати дискримінації.

З ключовою промовою «Рівність – це…» виступив Латіф Хусейнов – суддя Європейського суду з прав людини, член Венеціанської комісії, екс-Голова Європейського Комітету із запобігання катуванням, колишній член Європейської комісії проти расизму та нетолерантності.

У програмі форуму також були передбачені панельні дискусії, майстер-класи, «publictalks», дебатні клуби, конкурс есе, форум-театр, документальне тематичне кіно, неформальне спілкування учасників і ще багато заходів.

За результатами проведення форму представникам Академії Державної пенітенціарної служби була запропонована співпраця з офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Юридичний факультет