Перші курси підвищення кваліфікації ГШР

13-17 травня  на базі Академії  Державної пенітенціарної служби відбулись тактико-спеціальні навчання представників груп швидкого реагування(ГШР) з усіх областей України.

Курс підвищення кваліфікації розпочався з зустріччі з ректором Академії О.М. Тогочинський, який зазначив: «Систематичні тренування – запорука оперативних та швидких дій пенітенціаріїв, котрі входять до складу ГШР установ виконання покарань та СІЗО у різних надзвичайних ситуаціях».

Під час проведення заходу було відпрацьовано стройові прийоми зі щитами у захисному спорядженні та порядок дій персоналу групи швидкого реагування при ліквідації масових заворушень ув’язнених. Окрім лекційних занять, практично відпрацьовували порядок затримання та конвоювання порушників, а також прийоми рукопашного бою, надання першої домедичної допомоги при травмах та вогнепальних пораненнях на базі169-го навчального центру в смт. Десна, відпрацювання стрільб з пістолета Макарова та автомата Калашнікова.

Після теоретичного вивчення та практичного відпрацювання зведена група швидкого реагування продемонструвала дії при припиненні групових непокор та масових заворушень в установах виконання покарань з використанням спеціальних засобів (щитів, гумових кийків) та прийомами затримання та супроводу правопорушника.

«Усі дії співробітників повинні бути чіткі, відпрацьовані, без зайвих рухів. Адже всі добре розуміють, що у реальному житті кожна секунда на вагу золота»,- зазначив начальник РСС Академії ДПтС полковник внутрішньої служби О.А.Махлай.

Після закінчення курсу підвищення кваліфікації «Дії групи швидкого реагування у разі виникнення надзвичайних обставин» всі представники ГШР отримали відповідні сертифікати.