Переконливі успіхи навчальної практики курсантів Академії

На базі Новозаводського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області за сприяння Юлії Василенко, начальника цієї установи, проходять навчальну практику курсанти третього курсу факультету пробації Академії Державної пенітенціарної служби.

Уперше проходить практику в органах пробації курсантка 137 навчальної групи Марія Мирощенко, що здобуває освіту психолога, яка вже має навички з проведення тренінгових занять з неповнолітніми.

З метою профілактичної роботи до органу пробації було запрошено неповнолітнього засудженого, як особливо вразливу категорію, що потребує додаткової уваги та професійного втручання в усіх сферах життя. Марія мала змогу під керівництвом старшого інспектора відділу Вікторії Дрозд застосувати свої знання на практиці.

З неповнолітнім засудженим було проведено індивідуальне заняття «Як я бачу себе в майбутньому», під час якого використано проєктивну методику «Намалюй людину» з метою уявлення про себе. Ця методика використовується для оцінки властивостей особистості тут і зараз. Подивитись на себе та свої вчинки завжди корисно, особливо, коли ти оступився в ранньому віці та вчасно зрозумів хибність свого кроку. Тільки зробивши належні висновки, маєш усі шанси на виправлення та достойне життя в майбутньому. Після інтерпретації цієї методики відбулось тематичне спілкування на тему майбутнього, де були поставлені такі запитання: «Як ти бачиш себе через 10 років?», «Як ти уявляєш щасливе життя?». У ході обговорення ці запитання були розкриті з двох сторін: позитивної та негативної. Неповнолітньому було запропоновано написати про плюси і мінуси правослухняної поведінки.

Відверта розмова неповнолітнього засудженого та майбутнього психолога надала можливість інспектору пробації ще більше дізнатись про потреби хлопця, що стали наслідком скоєння кримінального правопорушення. А також з’явилася нагода скорегувати роботу з клієнтом у напрямку вирішення нагальних потреб та підтримати його на шляху до виправлення.

Крім того, завдяки знанням у галузі психології майбутній фахівець Марія Мирощенко мала змогу надати слушні поради практичним працівникам під час складання індивідуальних планів роботи із засудженими.

Кафедра психології