Ознайомлення з польською системою поводження з неповнолітніми

З 03 по 09 листопада 2019 року представники Академії у складі слухачів магістратури Зінчук Ю. О. та Кисельова Д. В. разом із завідувачем кафедри теорії та історії держави та права, конституційного права,доктором юридичних наук Шумною Л.П. взяли участь у навчальному візиті до м. Варшава, Польща.

Навчальний візит організовано Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) та громадською організацією MART у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за підтримки Фонду домів прав людини та програми «Зміни в регіоні RITA» (Польща) в рамках проєкту «Просування міжнародних стандартів у виправних та виховних установах». Цей проєкт спрямовано на ознайомлення з позитивною практикою функціонування польської системи поводження з неповнолітніми, які знаходяться в конфлікті із законом.

Учасники заходу зустрілися з викладачами та студентами факультету ресоціалізації Академії Спеціальної Педагогіки ім. Марії Гжегожевської з метою вивчення польського досвіду проведення психосоціальної діагностики неповнолітніх та ознайомлення з принципами діяльності польського сімейного куратора (лекційне та практичне заняття проведено польськими науковцями). Таке знайомство сприяло обміну досвідом щодо дотримання та практичної імплементації міжнародних стандартів належного поводження з неповнолітніми, які знаходяться в конфлікті із законом,як в Україні, так і в Польщі.

З Академією Спеціальної Педагогіки ім. Марії Гжегожевської налагоджено ділові зв’язки для подальшої плідної співпраці.

Варто зазначити, що спеціальні заклади пенітенціарної системи Польщі розглядаються як виховні заклади, основну роль у яких відіграють фахівці в особливій галузі спеціальної педагогіки – ресоціалізаційній педагогіці.

Також учасники навчального візиту мали нагоду відвідати польське товариство криміналістів, де ознайомилися з історією створення організації, її функціонуванням та особливостями проведення різнопланових експертиз.

Крім того, під час візиту польські колеги гостинно запросили всіх охочих відвідати:

• Молодіжний центр виховання, м. Варшава;
  • Виховний центр для неповнолітніх дівчат (закритого типу);
  • Молодіжний центр виховання, с. Гостхож;
  • Молодіжний центр соціальної терапії, с. Вільга;
  • Реабілітаційно-редаптаційний центр для молоді Польського товариства запобігання наркоманії;
  • Поліцейський відділок для неповнолітніх, м. Варшава;
  • Асоціацію «Відкриті двері»;
  • Громадську організацію «Педагоги вулиці».