Особливості та порядок документування злочинів під час збройного конфлікту

6 грудня в Інституті підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Академії Державної пенітенціарної служби на платформі ZOOM відбувся круглий стіл на тему «Особливості та порядок документування злочинів під час збройного конфлікту». Організатори зустрічі – викладачі кафедри підвищення кваліфікації персоналу закладу вищої освіти.

У заході взяли участь слухачі курсів підвищення кваліфікації, науково-педагогічні працівники Інституту підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України Академії ДПтС та Дмитро Науменко – координатор громадської приймальні ГО «МАРТ», монітор НПМ (Національного превентивного механізму).

Громадська організація «МАРТ» спільно з громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Чернігівській області. За визначений узагальненням період задокументовано та внесено до бази даних щодо 2050 епізодів.

Детальний опис подій за період 24 лютого – 24 листопада 2022 року міститься у Хроніках подій Чернігівщини.

Зустріч відбулася в невимушеній атмосфері обговорення та жвавої дискусії.