Особливості роботи і комунікації з учасниками АТО

21 березня 2019 року для офіцерів курсів підвищення кваліфікації, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України на базі комунальної установи Чернігівської обласної ради «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» старший викладач кафедри психології Настояща Уляна Володимирівна організувала  заняття з таких тем: «Особливості роботи і комунікації з учасниками АТО» та «Надання комплексної психологічної допомоги учасникам АТО з метою подолання агресії, обумовленої військовою діяльністю».

Тема особливого підходу в роботі з АТОвцями є досить актуальною не тільки за межами колонії, а вже і на території самих установ та слідчих ізоляторів. Не витримуючи психологічних травм війни, маючи посттравматичні стресові розлади або ж взагалі розлади особистості, посилення яких спровокували бойові дії, деякі колишні бійці вчиняють злочини і потрапляють в місця позбавлення волі. Психологи установ, не маючи практичного досвіду в роботі з такою категорією осіб, стикаються з проблемою, яку самотужки намагаються подолати, допускаючи при цьому низку помилок. Тому виконуюча обов’язки директора Центру Кузіна Ірина Михайлівна зі своїми колежанками вирішили ознайомити з алгоритмом дій та надати практичні рекомендації, необхідні в роботі  психологів з колишніми військовими.

Психологи Центру показали на практиці деякі елементи тренінгових вправ, які доцільно застосовувати під час роботи з АТОвцями. Вказали також на те, що психологічно-соціальне відновлення варто проводити за п’ятьма напрямами: тілесно-орієнтована терапія, арттерапія, когнітивно-поведінкова терапія, психодинамічна терапія, консультування родин воїнів АТО щодо необхідності психологічної підтримки та особливостей стану посттравматичного стресового розладу.