Основні тенденції в напрямку реформування пробації в Україні

19 вересня  на факультеті пробації Академії ДПтС відбулися відкриті загальні збори особового складу факультету за участю першого заступника директора Державної установи «Центр пробації», доктором юридичних наук, старшим науковим співробітником Іриною Яковець  та начальника науково-дослідного центру Академії.

Як фахівець своєї справи, Ірина Станіславівна розповіла курсантам про основні тенденції в напрямку реформування пробації в Україні. Зокрема, були обговорені нові функції й завдання органів пробації, очікування, що покладаються на них у напрямі забезпечення безпеки суспільства й впровадження новітніх форм і методів роботи з правопорушниками. Окремо розглянуто питання організаційно-структурних перетворень  в системі органів пробації, роль і значення створення Державної установи «Центр пробації».

Не оминули учасники зустрічі і питання соціального захисту працівників, заробітної плати та створення належних умов для роботи.Жваву дискусію викликала інформація щодо змісту положень проекту закону України «Про пенітенціарну службу», що стосуються цих питань, в тому числі й проблем демілітаризації. У ході зустрічі акцентовано увагу на заходах, які зініціюються керівництвом Державної установи «Центр пробації» для забезпечення необхідного соціального захисту та соціальних гарантій персоналу, зокрема, вільнонайманих працівників, новому форматі роботи уповноважених органів з питань пробації, зміні вектору діяльності у бік соціального супроводу суб’єктів пробації, перспектив розширення практики функціонування ювенальних секторів.

Курсантам також було роз’яснено процедуру працевлаштування до підрозділів уповноважених органів з питань пробації, які існують на даний час,поінформовано про вимоги, що висуваються до персоналу цих органів в світлі нових напрямів реформування й зміни мети їх діяльності.

Такі зустрічі є дуже цікавими для курсантів – майбутніх працівників органів і установ виконання покарань чи пробації, тому що вони проводяться у відкритій формі і кожен бажаючий міг отримати відповідь на запитання, які його хвилюють в контексті подальшої практичної роботи. Значне число курсантів цікавить реформа і системи виконання покарань, й діяльності органів пробації, тому слід подякувати Ірині Яковець за участь у подібних зустрічах, які, як ми сподіваємося, будуть і далі проводитись на регулярній основі.