Онлайн-курс “Оцінка ризиків…”

05.10.2021 (вівторок) о 14:30 на платформі Zoom відбулась зустріч представників кафедри психології з представниками Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та проєкту SURGe («Супровід урядових реформ в Україні») щодо розміщення онлайн-курсу «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними».

Навчальний курс складається з п’яти сесій: Сесія 1. Огляд основних факторів ризику скоєння правопорушень; Сесія 2. Методика оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі; Сесія 3. Методика оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі: практика заповнення форми; Сесія 4. Індивідуальне планування роботи із засудженими до позбавлення волі; Сесія 5. Стадії зміни поведінки та вмотивованість до змін.

Науково-педагогічні працівники Академії попередньо взяли участь у навчанні, яке проходило 5, 8, 9 лютого 2021 року у форматі зум-конференції, та успішно склали залікові сесії.

Відповідно до розпорядження Міністерства юстиції України було внесено зміни до навчальних програм підготовки фахівців на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти, другому (магістерському) рівні та програмах курсів підвищення кваліфікації. У подальшому Академія долучилась до реалізації вищезгаданої програми в межах викладання навчальної дисципліни «Пенітенціарна психологія», «Соціально-виховна робота із засудженими» та первинної професійної підготовки психологів відділів (груп) соціально-виховної та психологічної роботи, психологів відділів по роботі з персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів.

У період з 7 вересня по 6 жовтня 2021 року проходило навчання курсів первинної професійної підготовки психологів відділів (груп) соціально-виховної та психологічної роботи, психологів відділів по роботі з персоналом установ виконання покарань та слідчих ізоляторів у кількості 15 осіб, де було запропоновано тренінгову програму «Оцінка ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі та індивідуальне планування роботи з ними» в кількості 12 академічних годин. Після вивчення курсу всі слухачі успішно склали залік та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

У результаті проходження навчання (у форматі тренінгу) працівники відділів соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими установ виконання покарань та курсанти підвищують готовність до здійснення оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі, а також індивідуального планування соціально-виховної та психологічної роботи з ними.