Об’єктові тренування з питань цивільного захисту

Цього тижня Академія Державної пенітенціарної служби провела об’єктові тренування з питань цивільного захисту на тему: «Дії персоналу та здобувачів вищої освіти Академії Державної пенітенціарної служби у разі виникнення надзвичайних ситуацій».

В ході тренувань було проведено моделювання ситуацій, наближених до реальних, та практичне відпрацювання дій у разі виникнення пожежної небезпеки. Зокрема, був опрацьований порядок дій при евакуації, локалізація та тушіння вогню за різних умов із застосуванням первинних засобів пожежогасіння. За участі медичного персоналу Академії учасники пройшли практичне вивчення прийомів і способів проведення рятувальних та інших невідкладних робіт та дій з надання потерпілим домедичної допомоги.

Наступним етапом навчань стало відпрацювання учасниками організованого переходу до укриттів, недопущення паніки у випадку надзвичайних ситуацій.

Результатом проведення навчань стала ретельна перевірка роботи системи оповіщення, дій ланки пожежогасіння, санітарного посту, опрацювання надання домедичної невідкладної допомоги, проведення евакуації працівників та здобувачів вищої освіти, здатність ефективної взаємодії в надзвичайних умовах.

За умов війни виникнення надзвичайних ситуацій в Україні та, зокрема, в закладах вищої освіти залишається вкрай високим. Саме тому, тренування з питань цивільного захисту є надважливим.  Вміння правильно оцінити ситуацію та ризики, ефективно протидіяти небезпеці та надати домедичну допомогу може врятувати життя.