Навчальний збір слухачів кафедри військової підготовки

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2018 № 48 «Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу» (зі змінами), Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 №719/1289 (зі змінами), наказу командувача Сухопутних військ Збройних Сил України від 08.04.2021 № 261 «Про організацію проведення у 2021 році навчальних зборів з громадянами України, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу» в період з 22.06.2021 по 22.07.2021 на базі військових частин А1815, А2995, А3321 (242-й загальновійськовий полігон) та кафедри військової підготовки сплановано проведення навчального збору з громадянами України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі військової підготовки Академії Державної пенітенціарної служби.

У ході проходження навчального збору майбутні офіцери запасу вдосконалювали свої командирські та методичні навички, необхідні для виконання функціональних обов’язків за призначенням, виконували вправи зі стрільб, водіння бойової техніки, навчались практиці надання медичної допомоги в польових умовах на заняттях з тактичної медицини та вирішували інші практичні завдання відповідно до програми військової підготовки. Практичні заняття проводили досвідчені інструктори військових частин, які мають досвід ведення бойових дій у ході проведення ООС.

Особливу зацікавленість слухачів кафедри викликало виконання початкової вправи з водіння бойової машини піхоти (БМП-1), основної бойової машини механізованих підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України. За висновком керівника заняття з цим завданням слухачі кафедри впорались, не було допущено порушень правил техніки безпеки та умов виконання вправи.

Також слухачі кафедри впевнено володіли зброєю і під час виконання вправ зі стрільби зі стрілецької зброї.

Враховуючи те, що проведення навчального збору є завершальним етапом військової підготовки громадян, можна з впевненістю зазначити, що слухачі кафедри отримали достатній рівень знань та вмінь, що дозволить Збройним Силам України мати достатньо підготовлений резерв офіцерських кадрів.