Науково-практичний семінар до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом

1 грудня 2021 року кафедрою психології Академії ДПтС був проведений науково-практичний семінар «Психолого-правові аспекти загальнонаціональної епідемії ВІЛ/СНІДу в органах та установах пенітенціарної системи» (до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом)

Метою семінару є розширення знань оперуповноважених оперативних відділів установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України, курсантів Академії про організаційно-правові аспекти та соціально-психологічні особливості епідемії ВІЛ/СНІДу, напрямки запобігання епідемії, формування навичок профілактики соціально небезпечних захворювань, утвердження цінностей здорового способу життя.

Для роботи із засудженими, з метою зменшення ризику зараження на соціально небезпечні хвороби, залучається як медичний, так і немедичний персонал. Для того, щоб немедичний персонал ДКВС був готовий до викликів і зменшення шкоди внаслідок розповсюдження хвороби серед ув’язнених, запроваджено систему заходів у межах службової підготовки персоналу. Проте існує думка, що готувати персонал до роботи з такою категорією засуджених потрібно ще під час навчання в навчальному закладі. Саме тому сьогоднішній захід, який проводить кафедра психології з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, об’єднав практичних працівників органів та установ виконання покарань і курсантів Академії, залучивши до участі медичних працівників, представників ГО і не байдужих до цього людей. Крім викладачів Академії, свої доповіді з цієї тематики зробили представники БО «Чернігівська МЕРЕЖА», КП «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб», Міжнародної антинаркотичної Асоціації.

Захід проведено на високому науково-методичному рівні, отримано позитивні відгуки від учасників семінару. Колективу Академії вручили подяку від голови правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко Анжели Вячеславівни.

Кафедра психології