Науково-практична конференція

24 березня представники Академії ДПтС взяли участь в міжвузівській науково-практичній конференції «Кримінологічна теорія і практика: досвід, проблеми сьогодення та шляхи їх вирішення», що відбулася з нагоди 40-річчя з дня заснування кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Національної академії внутрішніх справ та за підтримки Координаційного бюро з проблем кримінології НАПрН України.

Аби обговорити актуальні питання кримінології, на наукове зібрання прибули представники багатьох науково-дослідних та практичних установ і закладів, як наприклад: Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України; Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Академії Державної пенітенціарної служби; Університету Державної фіскальної служби України; Національної академії прокуратури України; Державного університету інфраструктури та технологій; Національної поліції; Міністерства внутрішніх справ України та інших.

Розпочав пленарне засідання завідувач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права Юрій Левченко, який привітав усіх присутніх і коротко розповів про розвиток кафедри та її внесок в українську наукову думку.

Після того, до слова долучився ректор НАВС Володимир Чернєй: «- Запропонована для обговорення тематика є надзвичайно актуальною, а тому викликає неабиякий інтерес наукової спільноти та юристів-практиків. Упродовж декількох років відмічено погіршення окремих показників криміногенної ситуації в країні. Зазначене зумовлено впливом низки зовнішніх і внутрішніх чинників політичного, військового, економічного, соціального, правового, організаційно-управлінського та суто криміногенного характеру, серед яких: військова агресія, що триває; відсутність контролю над частиною території та державного кордону; активізація міграційних процесів; кризові явища в економіці; послаблення впливу правоохоронної системи та її певна дезорієнтація, викликані неузгодженістю, а іноді поспіхом у здійсненні заходів з реорганізації її складових, відтоком професійних кадрів, нагальністю проблем матеріально-технічного та фінансового забезпечення, соціального захисту й мотивації працівників», – підкреслив очільник академії.

Також Володимир Васильович привітав всіх з 40-річним ювілеєм провідної кафедри та під оплески присутніх нагородив кращих її працівників грамотами та подяками.

В урочистій атмосфері вчені обмінювалися своїми думками та ділилися результатами проведених досліджень в сфері сучасної кримінології. Слід зазначити, що жвавими дискусіями колег по науці завершувалися виступи голови Координаційного бюро з проблем кримінології НАПрН Василя Шакуна та головного наукового співробітника відділу організації науково-дослідної роботи НАВС Олександра Джужі.

Такі заходи завжди сприяють розвитку наукової думки в Україні та стають надійним підґрунтям для напрацювання конструктивних пропозицій з удосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики.

Сектор зв’язків із засобамимасової інформації та громадськістю