Наукове товариствоНаукове товариство курсантів (студентів, слухачів) аспірантів, докторантів і молодих вчених Академії (далі – Наукове товариство) об’єднує науковий потенціал та ставить собі за мету активізацію наукових досліджень, оприлюднення їх результатів, розширення наукових і творчих контактів з представниками подібних товариств закладів вищої освіти, державними і громадськими організаціями.

Завдання Наукового товариства:

 • Проведення наукових та освітніх заходів;

 • Популяризація наукової діяльності серед суб’єктів освітнього процесу;

 • Представляти інтереси суб’єктів освітнього процесу перед адміністрацією Академії;

 • Здійснення моніторингу талановитої молоді Академії;

 • Взаємодія з іншими ЗВО та  їхніми науковими товариствами.

В структуру Наукового товариства входять Координаційна рада та наукові (предметні, проблемні) гуртки Академії.

Для взаємодії та співпраці переходьте за посиланнями Наукового товариства в соціальних мережах!

Наукове товариство в соцмережах

Склад Наукового товариства

Голова Наукового товариства Академії 

Ірина Борко

borkoiryna1308@ukr.net


Заступник голови Наукового товариства Академії 

Олександр Ворушило

sasha.vorushilo.02@gmail.com

Секретар Наукового товариства Академії 

Юлія Федорова

20 січня курсанти Академії Державної пенітенціарної служби під керівництвом доцента кафедри економіки та соціальних дисциплін Алли Попружної взяли участь у круглому столі «В єдності сила!» з нагоди Дня Соборності України, 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня пам’яті Героїв Крут. Захід відбувся в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

У заході взяли участь також викладачі та студенти закладів вищої освіти міста – Північно-українського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Національного університету «Чернігівська політехніка», представники Українського інституту національної пам’яті.

Під час круглого столу здобувач освіти 137 навчальної групи юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби Олександр Ворушило виступив з доповіддю «Українське питання у дипломатичних відносинах США і УНР у першій чверті ХХ ст.», а курсантка 123 навчальної групи юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби Ярослава Варламова висвітлила тему «Жінки на варті Соборності».

9 грудня на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбувся науково-практичний круглий стіл, присвячений 74-ій річниці проголошення Загальної декларації прав людини, на тему «Захист прав людини в Україні: сучасний стан та перспективи вдосконалення». У заході взяла участь голова Наукового товариства Академії Ірина Борко з доповіддю «Реалізація права на використання електронних інструментів демократії в Державній кримінально-виконавчій службі України».
У роботі круглого столу також брали участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, адвокатської спільноти і правозахисних громадських організацій, а також наукові й науково-педагогічні працівники вищих начальних закладів і наукових установ України.
Співорганізаторами круглого столу виступили Хмельницький університет управління та права ім. Л. Юзькова, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України, Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем публічного адміністрування та децентралізації влади Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Євразійська асоціація правничих шкіл та правників.

25 листопада в Академії Державної пенітенціарної служби в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати. Диктатори проти народів», присвячений трагічним наслідкам діяльності Й. Сталіна та А. Гітлера – Голодомору 1932–1933 рр. та Голокосту єврейського народу під час Другої світової війни.

Модераторка заходу – доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін, кандидат історичних наук Алла Попружна – наголосила, що згідно з Указом Президента України щороку четвертої суботи листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів, влаштованих комуністичною владою в Україні у першій половині ХХ століття.

Під час заходу заслухали й обговорили  доповіді студентів першого курсу Вікторії Петрикей, Яни Овсієнко, Юлії Зуйок, Дар’ї Король, Анастасії Лагутіної, Дмитра Палія, Андрія Семеняки, Богдана Замахаєва, Сергія Мензаренка, Анни Надточій, Дарини Коваленко, присвячені демографічним втратам через трагедію, ставленню країн Заходу, міжнародному визнанню Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду, ролі української діаспори у висвітленні подій 1932–1933 рр. наприкінці 80-х рр. ХХ ст.

Учасники круглого столу ознайомилися з результатами опитування, проведеного в Академії ДПтС за грантової підтримки Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини імені Ольги Ленгель (США).

Особливий інтерес викликала доповідь заступника голови Наукового товариства Академії ДПтС Олександра Ворушили «Увічнення пам’яті трагедії Голокосту на Чернігівщині».


22 листопада розпочався освітній курс для студентів та аспірантів “Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель” від команди проєкту “AICE – With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe”.

У заході взяла участь голова Наукового товариства Академії ДПтС Ірина Борко. Курс присвячений академічній доброчесності в освітньому і науковому середовищі та ролі здобувачів вищої освіти у формуванні культури академічної доброчесності.


17 листопада Наукове товариство Академії спільно з кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права та кафедрою педагогіки та гуманітарних дисциплін провели дебати між здобувачами вищої освіти першого курсу на тему «Усиновлення трансгендерами: за та проти». Для проведення дебатів обрано модель Карла Поппера.

Учасники заходу показали високий рівень аргументування та представлення командної позиції. Команда «За» запевняла в необхідності закріплення на законодавчому рівні усиновлення трансгендерами, оскільки Україна вже є кандидатом у члени ЄС. Команда «Проти» вказувала на необхідності підготовки суспільства з метою уникнення булінгу до дітей трансгендерів.

Членами журі виступили науково-педагогічні працівники кафедр: Шамрук Наталія Борисівна, Пасічник Олена Миколаївна, Педорич Анатолій Володимирович. За голосуванням журі перемогу одержала команда, що висувала позицію «За».


Науковий проєкт команди Академії здобув перемогу

3–4 листопада на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся VIII Міжнародний студентський саміт «Права людини та глобальна безпека». У 2022 році з поданих наукових проєктів із провідних закладів вищої освіти України та зарубіжних країн відібрано 15 найкращих.

Головна мета проведення наукового заходу – об’єднання зусиль навколо осмислення цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності й недискримінації, напрацювання механізмів захисту прав і свобод людини в умовах національних та глобальних безпекових викликів, вироблення напрямів державної політики України у воєнний період.

Науковий проєкт команди Академії на тему «Реалізація цифрових та інформаційних прав людини. Вчора. Сьогодні. Завтра», який підготовлено курсанткою 3 курсу юридичного факультету Іриною Борко та студентом 3 курсу факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб Дмитром Дегтярем під керівництвом кандидата наук з державного управління, доцента, доцента кафедри адміністративного, цивільного та господарського права і процесу Катерини Денисенко, здобув перемогу, посівши перше місце.

Серед журі саміту були президент ВГО «Асоціація українських правників», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України Василь Костицький та ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, доцент, заслужений юрист України полковник поліції Андрій Фоменко.


14 жовтня за допомогою платформи ZOOM відбулися загальні збори членів Наукового товариства Академії ДПтС. Під час зустрічі затвердили план діяльності на 2022/2023 навчальний рік.

 


12 жовтня відбулося п’ятнадцяте засідання Спілки рад молодих вчених у дистанційному форматі, присвячене підготовці до ІІІ Всеукраїнського форуму рад молодих вчених. На цьому заході була присутня голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.

На початку учасників проінформували про стан підготовки, а також основні відмінності в організації ІІІ Всеукраїнського форуму рад молодих вчених. У завершальній частині розглянули стан реалізації та пропозиції проєктів. Кожен учасник заходу мав змогу поставити і обговорити питання з координаторами проєктів.


Наукове товариство Академії ДПтС спільно з кафедрою адміністративного, цивільного та господарського права і процесу та кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права провели дебати між здобувачами вищої освіти першого курсу на тему: «Право на керування автомобілем з 16 років: за та проти». Для проведення дебатів було обрано модель Карла Поппера.

Учасники заходу показали високий рівень аргументування та представлення командної позиції. Команда «За» запевняла в тому, що керування автомобілем з 16 років розвиває відповідальність у підлітків, підвищує рівень їхнього авторитету та мотивує вчити Правила дорожнього руху. Команда «Проти» вказувала на потенційну небезпечність ДТП та їхню статистику за участі неповнолітніх.

Членами журі виступили науково-педагогічні працівники кафедр: Шамрук Наталія Борисівна, Денисенко Катерина Вікторівна, Кравець Дар’я Миколаївна. За голосуванням журі перемогу одержала команда, що висувала позицію «За».

Інтерактивне заняття з використанням техніки «Дерево проблем»

03.12.2021 науково-педагогічні працівники кафедри економіки та соціальних дисциплін у співпраці з Науковим товариством Академії в рамках вивчення навчальної дисципліни «Основи критичного мислення та праворозуміння в судовій практиці» з курсантами 2-го курсу провели інтерактивне заняття з метою вивчення проблем та формування пропозицій щодо їх вирішення з використанням техніки фасилітації «Дерево проблем». Для опрацювання було обрано дві проблеми:

1) «право на боці сильних»;

2) «неналежне виконання службових обов‘язків».

В основу вказаної техніки покладено метод: «5 чому», що дає змогу проаналізувати причини проблеми та з’ясувати їх наслідки. Після представлення командами своїх «Дерев» обговорили і пропозиції щодо подолання причин.

Цей метод корисний для тренування таких умінь, як: критичне осмислення проблеми, виведення причинно-наслідкового зв‘язку, підбір фактів і аргументів, ораторське мистецтво.


Дебатні ігри

На цьому тижні науково-педагогічні працівники разом з науковим товариством Академії провели декілька практичних занять у формі дебатної гри.

На базі навчальної дисципліни «Педагогіка вищої школи» з магістрантами Академії було проведено дебати на тему: «Чи потрібно застосовувати позбавлення волі як вид покарання до людини, яка вчинила кримінальне правопорушення, пов’язане із вживанням, виготовленням та розповсюдженням наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів».

На базі дисципліни «Кримінально-виконавче право» із здобувачами 4-го курсу було здійснено дебати на тему: «Запровадження платних камер у слідчих ізоляторах: за і проти». Також, побачивши зацікавленість здобувачів до теми гри магістрантів, з ними провели дебати за цією ж темою.

Для проведення дебатів було обрано модель «Карла Поппера».

Команди показали: хороший рівень обізнаності у запропонованих темах; вміння логічно викладати факти та обґрунтовувати їх; зацікавленість до подібного формату проведення занять.


19.10.2021 року на платформі ZOOM відбулися Загальні збори Наукового товариства Академії. Під час зустрічі: заслухали звіт голови НТА щодо діяльності товариства у 2020/2021 навчальному році; переобрали склад координаційної ради НТА; затвердили план діяльності НТА на 2021/2022 навчальний рік.

Оновлений склад НТА:

Голова – Олександр Васильченко

Заступник голови – Олександр Личик

Секретар НТА – Дарія Хоменко


Представники Академії взяли участь у міжнародному проєкті Erasmus +. У травні 2021 року відбулась зустріч курсантів, студентів, слухачів та аспірантів із координаторами програми на платформі ZOOM, під час якого ставились питання про духовні та соціальні цінності, а також обговорювались плани та бачення свого майбутнього.

Організатори фокус-групи завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права, д-р юрид. наук, професор Лариса Шумна, старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Антон Сікун та голова Наукового товариства Академії Олександр Васильченко взяли участь у науковому дослідженні «Ціннісні орієнтири українського студентства» і пройшли орієнтаційний тренінг, який складався з теоретичної підготовки та практикуму з організації фокус-групи, про що свідчать відповідні сертифікати.


12 травня 2021 року на платформі ZOOM за участі Чернігівського осередку Ліги студентів Асоціації правників України пройшли дебати між командами Академії Державної пенітенціарної служби та Національним університетом «Чернігівська політехніка» на тему: «Заборона доступу до соціальних мереж до 14 років». Від Академії в дебатах брали участь студенти 1–2-го курсів – Микола Боднар, Анастасія Денисенко та Марина Савчук.

Команда Академії показала хороший результат володіння знаннями із запропонованої теми, здобула навички співпраці та колективної взаємодії, критичного мислення, вміння чітко виражати свої думки і відстоювати певні погляди.


23 квітня 2021 року до Дня Державної кримінально-виконавчої служби за участі Наукового товариства Академії була проведена онлайн-зустріч на платформі ZOOM з Юрієм Ірхіним – судовим експертом, психологом-криміналістом, кримінологом, завідувачем відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. За словами судового експерта, кримінальна психологія є офіційною наукою, що входить до складу великої сфери психологічних знань. Це психологія особистості в контексті кримінальних відносин з іншими, психологія злочинця, жертви та обставин, які сприяють злочинній діяльності.

Під час виступу пана Юрія в учасників виникали запитання за відповідним напрямком. Активно диспутували на тему девіантної поведінки, кримінальної субкультури та напрямків її заміщення іншими авторитетними течіями (в тому числі іншими субкультурами).

Запис зустрічі можна переглянути в телеграм-каналі Наукового товариства Академії за посиланням  https://t.me/scientificASPS

Слідкуйте за анонсами наступних подій на сторінці Наукового товариства Академії у фейсбук, інстаграм, телеграм.


22 квітня 2021 року Науковим товариством Академії був проведений вебінар «Особливості наукового письма». Спікер заходу – начальник навчального відділу Академії доктор філософських наук, професор Володимир Співак.

сайт 1024 768Занотували вам коротко про головне.

 1. Не варто будувати роботу лише на цитатах. Думки викладайте лаконічно.
 2. Формуйте джерела ще під час написання роботи.
 3. Плануйте написання роботи, проставляйте дедлайни.
 4. Чим вужче і конкретніше ви сформулювали тему, тим більша вірогідність успішності вашої роботи.
 5. Під час використання наукової термінології звертайте увагу на доцільність такого застосування. Не використовуйте терміни бездумно, ознайомлюйтесь зі змістом. Не зловживайте науковою термінологією.
 6. Використовуйте безособові звороти (зроблено, досліджено).
 7. «Мистецтво це – я, наука це – ми». Використовуйте множину (ми дослідили та ін.).
 8. Ознакою наукового тексту є монолог (не використовуйте діалог із читачем).
 9. Верифікація (підтверджуйте свої слова фактами). Наука є простором фактів.
 10. Уникайте оціночних суджень.

Поради від спікера:

Умберто Еко «Як написати дипломну роботу», Наталія Яковенко «Вступ до історії»,

Пилип Селігей «Світло і тінь наукового письма».


Протягом місяця збірна команда від Академії Державної пенітенціарної служби та НЮУ ім. Ярослава Мудрого – “Liquidators” змагалися в Хакатоні з реформи юридичної освіти. Захід був організований спільно з Лігою студентів асоціації правників та USAID. Від Академії брали участь – Олександр Васильченко та Антон Сікун.

Основна мета Хакатону – залучити здобувачів освіти до опрацювання проблем сучасної юридичної освіти та внесення пропозицій щодо їх вирішення. Кожна команда обирала конкретну проблему та описувала, як бачить її подолання. Протягом усіх етапів Хакатону команди постійно покращували свої напрацювання, додаючи та опрацьовуючи конкретні шляхи вирішення.

Для участі в реформуванні було залучено понад 170 учасників, 43 команди з усіх ЗВО України.

Команда Академії показала хороший результат та впевнено пройшла до півфіналу Хакатону.

image_648344127.10.2020 відбувся вебінар на тему “Лайфхаки з написання наукових робіт”
Спікером виступила доцент кафедри адміністративного, цивільного, та господарського права та процесу, кандидат наук з державного управління Денисенко Катерина Вікторівна
На вебінарі висвітлили такі питання:
1. Структура написання наукових робіт;
2. Особливості написання конкурсних робіт за спеціальністю 081 “Право”;
3. Презентація, як форма висвітлення інформації;
4. Корисні сайти, програми та посилання для пошуку наукових робіт: сайт бібліотеки ім. Вернадського, Google Scholar. Програми для створення презентацій та анімацій – Canva, Google slides та ін.

21 вересня 2020 року слухачі 351 навчальної групи Мокрій Антон та Адморок Владислав взяли участь у Регіональній зустрічі рад молодих учених Чернігівської області, яка відбувалась в Національному університеті «Чернігівська політехніка».

Під час зустрічі було презентовано сутність та діяльність Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, перспективи розвитку професійної діяльності молодих учених Чернігівщини, представлено наукові сектори різних ЗВО Чернігова та області, в тому числі Академії.

Після завершення зустрічі слухачі Академії провели неформальну бесіду з Головою Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Ващук Олесею Петрівною, під час якої обговорили можливості промоції молодих учених Академії з подальшим просуванням та іншими можливостями друкування у фахових виданнях та медійних ресурсах Міністерства освіти і науки України.


Члени Наукового товариства у 2020 році брали участь у заочній міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання теорії та практики в галузі права, освіти, соціальних та поведінкових наук» (23-24 квітня, Чернігів).

Члени Наукового товариства у 2019 році брали участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Правові, соціальні та екологічні аспекти захисту довкілля» (22 квітня), ІV науково-практичній конференції курсантів, студентів, слухачів та молодих дослідників «Кримінально-виконавче система України та її роль в розбудові правової та соціальної держави» (25 квітня, м. Чернігів).

Члени Наукового товариства у 2018 році брали участь у ІІ науково-практичній конференції курсантів, студентів, слухачів та молодих дослідників «Кримінально-виконавче система України та її роль в розбудові правової та соціальної держави» (13 березня, м. Чернігів), ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Правові, соціальні та екологічні аспекти захисту довкілля» (19 квітня, м. Чернігів), міжнародній науково-практичній конференції для студентів та молодих учених «Реалії та перспективи розбудови правової держави в Україні і світі» (18 травня, м. Суми) тощо.