Наукове товариство



Наукове товариство курсантів (студентів, слухачів) аспірантів, докторантів і молодих вчених Академії (далі – Наукове товариство) об’єднує науковий потенціал та ставить собі за мету активізацію наукових досліджень, оприлюднення їх результатів, розширення наукових і творчих контактів з представниками подібних товариств закладів вищої освіти, державними і громадськими організаціями.

Завдання Наукового товариства:

  • Проведення наукових та освітніх заходів;

  • Популяризація наукової діяльності серед суб’єктів освітнього процесу;

  • Представляти інтереси суб’єктів освітнього процесу перед адміністрацією Академії;

  • Здійснення моніторингу талановитої молоді Академії;

  • Взаємодія з іншими ЗВО та  їхніми науковими товариствами.

В структуру Наукового товариства входять Координаційна рада та наукові (предметні, проблемні) гуртки Академії.

E-Mail  scientific_society@academysps.edu.ua

Для взаємодії та співпраці переходьте за посиланнями Наукового товариства в соціальних мережах!

Наукове товариство в соцмережах

Склад Наукового товариства

Голова Наукового товариства Академії 

Ірина Борко


Заступник голови Наукового товариства Академії 

Катерина Коваленко

Секретар Наукового товариства Академії 

Вікторія Петрикей

Дебати між здобувачами вищої освіти другого курсу юридичного факультету й факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб відбулися 21 листопада. Тема дебатів – «Публікація фото в соціальних мережах без обмежень кола користувачів є публічним показом фото: «за» та «проти» (за постановою Верховного Суду України від 19.07.2023 р. у справі № 214/11028/21)».

Захід організували і провели Наукове товариство Академії спільно з професором кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Вікторією Аніщенко, професором кафедри економіки та соціальних дисциплін Наталією Доній і старшим інспектором факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб Богданою Рождественською. Модератором заходу виступила заступниця голови Наукового товариства Академії Катерина Коваленко.

Позицію «за» в дебатах представляли здобувачі вищої освіти факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб. До складу команди входили Вікторія Петрикей, Дмитро Клочко, Данило Пінчук, Станіслав Мандринкін. Здобувачі вищої освіти юридичного факультету обстоювали позицію «проти». У цій команді дебатували: Дмитро Мультан, Олег Салата, Марія Гречуха, Софія Козарно.

Під час дебатів учасники продемонстрували вміння згуртовано працювати, застосували знання нормативно-правової бази, надали аргументи стосовно зазначеної тематики, поставили запитання, пов’язані із заслуханими доповідями.

За результатами дебатів обидві команди отримали однакову кількість балів.


Загальні збори Наукового товариства курсантів (студентів, слухачів), аспірантів, докторантів, молодих вчених Пенітенціарної академії України провели 8 листопада.

На засіданні розглянули й ухвалили Положення про Наукове товариство курсантів (студентів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених Пенітенціарної Академії України.

Присутні слухали голову Наукового товариства Ірину Борко, яка наголосила на необхідності внесення змін до Положення у зв’язку з перейменуванням Академії.


З нагоди відзначення Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй Наукове товариство Академії спільно з Курсантсько-студентським самоврядуванням Академії провели модельне засідання Організації Об’єднаних Націй для здобувачів вищої освіти факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних і юридичних осіб та юридичного факультету.

Модератори заходу – голова Наукового товариства Ірина Борко та голова Курсантсько-студентського самоврядування Іван Заболотній. Порядок денний був «Про обговорення питання щодо забезпечення кібербезпеки людини в умовах неконвенційної (гібридної) війни». Учасники мали нагоду представити різноманітні країни-учасниці ООН та обговорити особливості захисту кібербезпеки в цих країнах.

Наприкінці доповідей учасники обговорили шляхи вдосконалення міжнародного інституційно-правового механізму забезпечення кібербезпеки людини в умовах неконвенційної війни.


Проблемні питання застосування законодавства, судової практики під час війни, можливості для професійного розвитку молоді – все це предмети обговорень на Форумі молодих юристів України.

Цей найбільший професійний захід для українських молодих юристів відбувся 14 жовтня в м. Києві. Окрім обговорень важливих питань, на Форумі нагородили лауреатів та переможців Всеукраїнського щорічного конкурсу «Молодий правник року» за підсумками 2021–2022 років.

Перемогу в номінації «студент-правник» отримала здобувач вищої освіти 147-ї навчальної групи Пенітенціарної академії України Ірина БОРКО. Щиро вітаємо нашу молоду правницю!

Бажаємо подальших перемог, натхнення та цікавих проєктів!

Організатор конкурсу – Рада молодих юристів України за підтримки професійних та громадських об’єднань правників, адвокатських бюро, адвокатських об’єднань, державних органів тощо. Цей конкурс сприяє розширенню участі правничої молоді в науково-дослідній роботі.


«Права людини в еру інноваційних технологій та нових можливостей» – так називались вечірні бесіди для здобувачів вищої освіти, що відбулися в Академії ДПтС  29 вересня з нагоди відзначення Європейської ночі науковців. Захід організували і провели Наукове товариство Академії спільно зі старшим викладачем кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології Максимом Пузиревським, за ініціативи здобувача вищої освіти юридичного факультету Максима Найборовського.

Учасники вечірніх бесід мали нагоду обговорити актуальні проблеми прав людини четвертого покоління, а саме:

  • суть права на просту мову (plain language);
  • особливості забезпечення прав людини в умовах неконвенційної війни;
  • доцільність запровадження процедури евтаназії в Україні;
  • необхідність закріплення права людини на одностатеві шлюби в Україні;
  • з’ясували, чи є позитивною дискримінацією або порушенням прав людини заборона жінці працювати на небезпечних для здоров’я роботах;
  • обговорили проблеми на шляху до реалізації права людини на зміну статі та визначити роль права людини на доступ до інтернету як центрального права людини ХХІ сторіччя.

З доповідями виступили здобувачі вищої освіти юридичного факультету Андрій Самохатко, Вероніка Виштак, Микола Паламар та здобувачі вищої освіти факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних і юридичних осіб Поліна Чміль і Вікторія Петрикей. Модераторкою заходу була голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.


14 вересня за допомогою платформи ZOOM відбулися загальні збори Наукового товариства Академії. Під час зустрічі обрали новий склад Наукового товариства, затвердили план роботи на 2023/2024 навчальний рік.

За рішенням загальних зборів оновлений склад Наукового товариства такий:

голова – Ірина Борко, курсантка 147-ї навчальної групи;

заступниця голови – Катерина Коваленко, слухачка 352-ї навчальної групи;

секретар – Вікторія Петрикей, студентка 125-ї навчальної групи.


V Літня школа для студенток-юристок від Асоціації жінок-юристок України «Юрфем» спільно з Lawyers Without Borders Canada (LWBC) відбулася з 21 по 25 серпня у Львівській області. У заході взяла участь голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.

Під час заходу учасниці дізналися про історію створення «Юрфем», змогли розглянути та обговорити проблеми гендерно зумовленого насилля і дискримінації, вирішити практичні кейси, основою яких була практика Європейського суду з прав людини.

Юні правниці мали цікаві зустрічі з адвокаткою, головною юристкою центру «Жіночі перспективи», співзасновницею «Юрфем» Галиною Федькович та членкинею Асоціації, юристкою зі спеціалізацією у міжнародному гуманітарному та кримінальному праві, сексуальному насильстві, пов’язаному з конфліктом, і перехідному правосудді Катериною Бусол.

Крім цього, для студенток-юристок було проведено пізнавальне заняття із самооборони та цікава екскурсія Львовом


Війна доводить, що демократія має свої переваги навіть за надскладних обставин. Розуміння молодим поколінням основних цінностей та механізмів демократії та верховенства права є важливим для подальшого розвитку України як цивілізованої та правової держави.

Саме таким суперечливим і нагальним питанням, як вплив війни на зміст актуальних проблем конституційного права, людських прав, правовладдя, конституційної юстиції, а також європейської конституційної традиції, була присвячена ХІ Літня школа для студентів та аспірантів «Конституціоналізм і верховенство права в екстремальних умовах: влада, суспільство, демократія», яка відбулася 6–13 серпня в селі Поляна Закарпатської області.

Захід було проведено в рамках реалізації проєкту Програми підтримки ОБСЄ для України. Академію Державної пенітенціарної служби на Літній школі представила голова Наукового товариства Ірина Борко.

Учасники Літньої школи розглядали актуальні питання конституційного права, слухали лекції від викладачів, серед яких були судді Конституційного та Верховного Суду України, активно обговорювали такі важливі філософські теми, як «Дія справедливості», «Закон і людські права». Наприкінці заходу здобувачі вищої освіти взяли участь у змодельованому засіданні Конституційного Суду України, представивши різних учасників засідання.

 


26 травня відбулися загальні збори членів Наукового товариства Академії. Під час зустрічі було затверджено звіт про результати роботи Наукового товариства за 2022/2023 навчальний рік.


19 травня в рамках тижня науки Науковим товариством Академії спільно з викладачами кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Оленою Пасічник і Вікторією Аніщенко, а також із заступником начальника (директора) Інституту професійного розвитку Академії Володимиром Пармінським було проведено дебати для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня на тему «Примусова праця засуджених: за та проти».

Під час заходу команда, яка представляла позицію «За», наголосила, що примусова праця засуджених дасть змогу сплачувати свої борги, кошти для благоустрою та збільшення спеціального фонду установ виконання покарань. Команда, яка виступала «Проти», зазначила, що примусова праця засуджених суперечить міжнародним стандартам і є такою, що принижує людську честь та гідність.

За результатами голосування журі обидві команди набрали однакову кількість балів.


18 травня в рамках тижня науки Наукове товариство Академії  організувало і провело курсантсько-студентські правові читання на тему «Права людини в епоху діджиталізації» для здобувачів вищої освіти першого, другого і третього курсів.

На початку заходу до учасників з вітальним словом звернувся проректор Академії з науково-освітньої роботи доктор юридичних наук, професор Вячеслав Пузирний та начальник юридичного факультету доктор історичних наук, професор Володимир Пекарчук. Модераторкою заходу була голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.

У заході взяли участь студенти факультету заочного та контрактного навчання і навчання за кошти фізичних, юридичних осіб: Поліна Сіра, Дмитро Кличко, Вікторія Петрикей, Олена Шумар, Дмитро Дегтяр та курсанти юридичного факультету: Олег Салата, Дмитро Мультан, Андрій Самохатко, Вероніка Виштак, Олександр Ворушило, Ярослава Варламова.

Учасники курсантсько-студентських читань ознайомилися з міжнародно-правовими стандартами забезпечення цифрових та інформаційних прав людини; обговорили проблеми правового регулювання цифрових та інформаційних прав людини; виявили найпоширеніші порушення прав людини в інтернеті; розглянули найбільш відомі проєкти Міністерства цифрової трансформації України, особливості реалізації права на використання інструментів електронної демократії; визначили місце та роль у процесі успішної цифровізації цифрових компетентностей громадян та права на кібербезпеку, а також запропонували власні шляхи вдосконалення інституційних і правових положень забезпечення цифрових та інформаційних прав людини в Україні.


16 травня в рамках тижня науки Наукове товариство Академії організувало проведення онлайн-вебінару для здобувачів вищої освіти та членів Наукового товариства Академії на тему «Будь в курсі: європейські перспективи молоді» за участі міжнародного секретаря ВГО «Солідарна молодь», віцепрезидента Європейського демократичного студентства (EDS) Ірини Шатохіної.

Спікерка розповіла про різноманітні програми молодіжного обміну для молоді за кордоном і на території України, особливості участі в них та про власний досвід щодо подібних програм. Наприкінці вебінару учасники мали можливість поставити запитання до Ірини Шатохіної.


15 травня в рамках тижня науки Наукове товариство Академії спільно з юридичною клінікою Академії «Equilibrium» провели дискусійну гру «6 капелюхів» для здобувачів вищої освіти третього та четвертого курсів юридичного факультету.
Метод «Шість капелюхів» – це психологічна рольова гра, сенс якої полягає в тому, щоб розглянути однакову проблемну ситуацію з шести незалежних одна від одної точок зору. Капелюх певного кольору передбачає вмикання відповідного режиму мислення, якого має дотримуватися учень або команда в момент аргументації своєї позиції у процесі дискусійної гри.
Темою гри обрали «Реформування кримінально-виконавчої системи України в умовах євроінтеграційних процесів». Учасників поділили на 6 команд по 2 особи. Під час заходу здобувачі вищої освіти ознайомилися зі Стратегією реформування пенітенціарної системи, оцінили переваги й недоліки реформування Державної кримінально-виконавчої служби та запропонували шляхи вдосконалення діяльності кримінально-виконавчої системи України.

28 квітня було оголошено результати міжнародного конкурсу студентських наукових робіт на здобуття пам’ятних медалей видатних професорів кафедри кримінального права «Кримінально-правові рефлексії на актуальні виклики сьогодення», що проходив на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Перемогу в номінації на пам’ятну медаль імені В. В. Сташиса отримала наукова робота курсантки 3-го курсу юридичного факультету Ірини Борко під керівництвом старшого викладача кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології Максима Пузиревського на тему «Впровадження інституту кримінальних правопорушень проти безпеки цифрового та інформаційного середовищ як складова успішної цифровізації».

Про хід проведення конкурсу, різноманітність робіт та їх оцінювання розповіла голова журі, доцентка кафедри кримінального права Алеся Горностай. Результати заходу оголосив завідувач кафедри кримінального права Юрій Пономаренко.

Тематика наукових робіт була достатньо широка, але найбільшу увагу студентська молодь приділяє виробленню пропозицій щодо вирішення проблем в умовах дії воєнного стану, вдосконаленню кримінального законодавства з початком повномасштабної агресії росії проти України та аналізу положень проєкту Кримінального кодексу України. Також коло наукових інтересів студентів охоплюють сучасні зміни в науці і техніці, окремого значення набувають проблеми використання штучного інтелекту у кримінальному праві.


05 травня 2023 р. Академією Державної пенітенціарної служби спільно із Комунальним закладом «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка» за сприяння Наукового товариства Академії проведено круглий стіл до Дня заснування Ради Європи на тему: «Європа – наш спільний дім. Участь Ради Європи в захисті прав людини в Україні».

Із вітальними словами до учасників круглого столу звернулися
в.о. ректора Академії Юлія Петровська та директор Комунального закладу «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка» Інна Аліференко.

Доповідачами круглого столу виступили: головний бібліограф Комунального закладу «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка» Оксана Плаунова, курсанти 3 курсу юридичного факультету  Олександр Ворушило, Юлія Федорова, курсант 2 курсу Вероніка Виштак, студенти 1 курсу факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб Вікторія Петрикей, Поліна Сіра.

Під час круглого столу відбулося урочисте підписання договору про співпрацю між Академією Державної пенітенціарної служби та Комунальним закладом «Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка». У договорі мова йде про проведення спільних конференцій, семінарів, симпозіумів, конгресів, нарад, круглих столів та інших заходів за темами, що становлять взаємний інтерес.


28 квітня Наукове товариство Академії спільно з викладачкою кафедри адміністративного, цивільного та господарського права і процесу Богданою Рождественською організували екскурсію до Чернігівського апеляційного суду для курсантів 137 навчальної групи.

Екскурсію провів Юрій Дубина, заступник голови апарату апеляційного суду Чернігова. Здобувачам вищої освіти було показано, як влаштований апеляційний суд, приміщення, де відбуваються судові засідання, процедура проведення засідання та порядок підготовки до нього. Курсантам також розповіли про особливості роботи апеляційного суду в умовах воєнного стану та в перші місяці повномасштабного вторгнення. На завершення екскурсії здобувачі освіти могли сфотографуватися в мантії судді й поставити запитання заступнику голови апарату стосовно діяльності апеляційного суду.


21 квітня з нагоди відзначення Дня працівника кримінально-виконавчої служби України Наукове товариство Академії спільно з кафедрою економіки та соціальних дисциплін організували онлайн-вебінар на тему «Історія формування органів управління кримінально-виконавчою системою». Лекторка – Олена Володимирівна Сокальська, стипендіантка Німецького історичного інституту у Варшаві, редакторка наукового журналу «Вісник Пенітенціарної асоціації України».

Під час вебінару Олена Володимирівна розповіла про становлення кримінально-виконавчої системи в Україні та Європі загалом; формування системи органів управління та про особливості роботи пенітенціарної системи в революційні роки на початку ХХ століття. Також було розкрито особистості відомих історичних діячів, що значно вплинули на формування кримінально-виконавчої системи. Наприкінці лекції здобувачі вищої освіти мали можливість поставити запитання спікерці.


19 квітня Наукове товариство Академії спільно з кафедрою кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології організували онлайн-вебінар на тему «Особливості проведення судової експертизи зброї». Спікер – завідувач сектору дослідження зброї Чернігівського НДЕКЦ Віктор Сергійович Медведєв.

Під час заходу Віктор Сергійович розповів про нормативно-правову базу, що регламентує процес судової експертизи зброї, яким чином відбувається процес проведення судової експертизи зброї і патронів та які види зброї надходять до Чернігівського НДЕКЦ. По завершенні онлайн-вебінару учасники мали можливість поставити спікеру свої запитання.


Курсанти юридичного факультету Наукового товариства Академії ДПтС – Олександр Ворушило, Андрій Плясун та Андрій Паламар – взяли участь у триденному інтенсиві з розвитку ораторських здібностей. Захід відбувся на базі Чернігівського обласного молодіжного центру. Навчання проводили психолог Єлизавета Михуля та актор Молодіжного театру Ярослав Мальцев.

Курсанти отримали знання щодо вміння виступу перед будь-якою аудиторією. До того ж опановували навички цікавого й легкого подання інформації, вчилися керувати своїми жестами і тримати зоровий контакт зі слухачами. Учасники інтенсиву мали можливість випробувати здобуті знання на практиці в Чернігівському обласному молодіжному театрі. Вони із задоволенням виступали з ораторською промовою на театральній сцені.


28 березня Наукове товариство Академії спільно з кафедрою адміністративного, цивільного та господарського права і процесу, кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права й відділом наукової діяльності та міжнародного співробітництва провели дебати між здобувачами вищої освіти першого і другого курсів. Тема дебатів – «Легалізація евтаназії в Україні: за та проти».

Перший курс представляв позицію «за», наголошуючи на необхідності дозволу евтаназії задля зменшення страждань важкохворих людей. Представники команди навели приклади з життя й розповіли про міжнародний досвід. Другий курс виступав із позицією «проти», зазначивши, що евтаназія суперечить релігійним нормам і традиціям, може стати засобом вчинення нових кримінальних правопорушень.

До складу журі входили викладачі кафедр Катерина Денисенко, Дар’я Кравець, співробітник відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва Дмитро Кисельов.

За голосуванням журі перемогу здобула команда, яка представляла позицію «за».


6 березня з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок Наукове товариство Академії спільно з викладачем кафедри економіки та соціальних дисциплін Аллою Попружною організували онлайн-лекцію на тему «Українські жінки у боротьбі за громадсько-політичні права на початку 20 століття». Лекторка – Оксана Онищенко, викладачка історії України з Чернігівського базового фахового медичного коледжу, кандидат історичних наук, доцент.

Під час заходу провели анонімне опитування щодо того, які асоціації виникають у респондентів після озвучення поняття «українська жінка». На лекції було розкрито тему суспільного становища жінки на початку ХХ століття, окреслено проблеми отримання освіти, професії та боротьби за виборчі права для жінок. Наприкінці зустрічі здобувачі освіти мали можливість написати відгук на інтерактивній дошці й поставити питання спікеру.


2 березня Наукове товариство Академії спільно з викладачами кафедри економіки та соціальних дисциплін Крістіною Сіренко, кафедри кримінального, кримінально-виконавчого права та кримінології Максимом Пузиревським і кафедри тактико-спеціальної підготовки Олександром Кузнецовим провели дебати між здобувачами вищої освіти другого курсу за спеціальністю «Правоохоронна діяльність» на тему «Легалізація вогнепальної зброї: за та проти».

Команда, яка відстоювала позицію «за», наголошувала, що легалізація зброї стимулюватиме зменшення потенційних ризиків злочинності, а також запропонувала розробку проєкту нового закону. Команда, яка представляла позицію «проти», зазначала, що легалізація вогнепальної зброї може призвести до збільшення кількості випадкових травмувань, а також наголосила про необхідність урахування того факту, що через війну в нашій країні психологічний стан суспільства є нестійким, що може в подальшому вплинути на зростання кількості кримінальних правопорушень із застосуванням вогнепальної зброї.

За результатами голосування журі обидві команди набрали однакову кількість балів.


3 березня здобувачі вищої освіти юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби під керівництвом доцента кафедри економіки та соціальних дисциплін Алли Попружної взяли участь у круглому столі на тему «Жінки-демократки Чернігівщини ХІХ – першої половини ХХ ст.». Захід, що відбувся в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка, провели в межах реалізації проєкту «Видатні жінки Чернігівщини».

Серед учасників круглого столу також були присутні здобувачі вищої освіти й викладачі Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, Національного університету «Чернігівська політехніка» та представники громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини».

Здобувач вищої освіти 137-ї навчальної групи Олександр Ворушило виступив з доповіддю «Увічнення пам’яті жінок-учасниць демократичного руху на Чернігівщині у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття», а здобувачка вищої освіти 123-ї навчальної групи Ярослава Варламова представила доповідь на тему «Жінки на варті Соборності: Ольга Петлюра».


20 лютого Наукове товариство Академії спільно з викладачами кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Наталією Шамрук, Дар’єю Кравець і викладачем кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін Оленою Пасічник провели дебати між здобувачами вищої освіти першого курсу спеціальностей «Право» та «Правоохоронна діяльність» на тему «Легалізація наркотичних речовин: за та проти».

Команда спеціальності «Право» представляла позицію «за», наголосивши на тому, що дозвіл наркотичних засобів допоможе розвантажити систему правосуддя, а також сприятиме розвитку медицини і збільшенню надходжень податків до державного бюджету. Команда спеціальності «Правоохоронна діяльність» презентувала позицію «проти», зазначивши, що наркотичні засоби негативно впливають на здоров’я та викликають залежність.

За результатами голосування журі перемогу здобула команда спеціальності «Право».


20 лютого з нагоди Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні Наукове товариство Академії спільно з кафедрою економіки та соціальних дисциплін організували онлайн-зустріч із чернігівським істориком та безпосереднім учасником Євромайдану Сергієм Горобцем для здобувачів вищої освіти другого курсу Академії.

Під час заходу Сергій Михайлович розповів про передумови та причини початку Революції Гідності, а також про те, як починався Євромайдан, перебіг його основних подій. Наприкінці зустрічі здобувачі вищої освіти мали можливість поставити питання спікеру як учаснику подій Революції Гідності.


20 січня курсанти Академії Державної пенітенціарної служби під керівництвом доцента кафедри економіки та соціальних дисциплін Алли Попружної взяли участь у круглому столі «В єдності сила!» з нагоди Дня Соборності України, 105-ї річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня пам’яті Героїв Крут. Захід відбувся в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка.

У заході взяли участь також викладачі та студенти закладів вищої освіти міста – Північно-українського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Національного університету «Чернігівська політехніка», представники Українського інституту національної пам’яті.

Під час круглого столу здобувач освіти 137 навчальної групи юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби Олександр Ворушило виступив з доповіддю «Українське питання у дипломатичних відносинах США і УНР у першій чверті ХХ ст.», а курсантка 123 навчальної групи юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби Ярослава Варламова висвітлила тему «Жінки на варті Соборності».

9 грудня на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбувся науково-практичний круглий стіл, присвячений 74-ій річниці проголошення Загальної декларації прав людини, на тему «Захист прав людини в Україні: сучасний стан та перспективи вдосконалення». У заході взяла участь голова Наукового товариства Академії Ірина Борко з доповіддю «Реалізація права на використання електронних інструментів демократії в Державній кримінально-виконавчій службі України».
У роботі круглого столу також брали участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, правоохоронних органів, адвокатської спільноти і правозахисних громадських організацій, а також наукові й науково-педагогічні працівники вищих начальних закладів і наукових установ України.
Співорганізаторами круглого столу виступили Хмельницький університет управління та права ім. Л. Юзькова, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України, Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем публічного адміністрування та децентралізації влади Науково-дослідного інституту державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України, Євразійська асоціація правничих шкіл та правників.

25 листопада в Академії Державної пенітенціарної служби в онлайн-режимі відбувся круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати. Диктатори проти народів», присвячений трагічним наслідкам діяльності Й. Сталіна та А. Гітлера – Голодомору 1932–1933 рр. та Голокосту єврейського народу під час Другої світової війни.

Модераторка заходу – доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін, кандидат історичних наук Алла Попружна – наголосила, що згідно з Указом Президента України щороку четвертої суботи листопада відзначають День пам’яті жертв голодоморів, влаштованих комуністичною владою в Україні у першій половині ХХ століття.

Під час заходу заслухали й обговорили  доповіді студентів першого курсу Вікторії Петрикей, Яни Овсієнко, Юлії Зуйок, Дар’ї Король, Анастасії Лагутіної, Дмитра Палія, Андрія Семеняки, Богдана Замахаєва, Сергія Мензаренка, Анни Надточій, Дарини Коваленко, присвячені демографічним втратам через трагедію, ставленню країн Заходу, міжнародному визнанню Голодомору 1932–1933 рр. актом геноциду, ролі української діаспори у висвітленні подій 1932–1933 рр. наприкінці 80-х рр. ХХ ст.

Учасники круглого столу ознайомилися з результатами опитування, проведеного в Академії ДПтС за грантової підтримки Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини імені Ольги Ленгель (США).

Особливий інтерес викликала доповідь заступника голови Наукового товариства Академії ДПтС Олександра Ворушили «Увічнення пам’яті трагедії Голокосту на Чернігівщині».


22 листопада розпочався освітній курс для студентів та аспірантів “Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель” від команди проєкту “AICE – With Academic integrity to EU values: step by step to common Europe”.

У заході взяла участь голова Наукового товариства Академії ДПтС Ірина Борко. Курс присвячений академічній доброчесності в освітньому і науковому середовищі та ролі здобувачів вищої освіти у формуванні культури академічної доброчесності.


17 листопада Наукове товариство Академії спільно з кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права та кафедрою педагогіки та гуманітарних дисциплін провели дебати між здобувачами вищої освіти першого курсу на тему «Усиновлення трансгендерами: за та проти». Для проведення дебатів обрано модель Карла Поппера.

Учасники заходу показали високий рівень аргументування та представлення командної позиції. Команда «За» запевняла в необхідності закріплення на законодавчому рівні усиновлення трансгендерами, оскільки Україна вже є кандидатом у члени ЄС. Команда «Проти» вказувала на необхідності підготовки суспільства з метою уникнення булінгу до дітей трансгендерів.

Членами журі виступили науково-педагогічні працівники кафедр: Шамрук Наталія Борисівна, Пасічник Олена Миколаївна, Педорич Анатолій Володимирович. За голосуванням журі перемогу одержала команда, що висувала позицію «За».


Науковий проєкт команди Академії здобув перемогу

3–4 листопада на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ відбувся VIII Міжнародний студентський саміт «Права людини та глобальна безпека». У 2022 році з поданих наукових проєктів із провідних закладів вищої освіти України та зарубіжних країн відібрано 15 найкращих.

Головна мета проведення наукового заходу – об’єднання зусиль навколо осмислення цінностей прав і свобод людини, що забезпечуються та захищаються на основі принципів рівності й недискримінації, напрацювання механізмів захисту прав і свобод людини в умовах національних та глобальних безпекових викликів, вироблення напрямів державної політики України у воєнний період.

Науковий проєкт команди Академії на тему «Реалізація цифрових та інформаційних прав людини. Вчора. Сьогодні. Завтра», який підготовлено курсанткою 3 курсу юридичного факультету Іриною Борко та студентом 3 курсу факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб Дмитром Дегтярем під керівництвом кандидата наук з державного управління, доцента, доцента кафедри адміністративного, цивільного та господарського права і процесу Катерини Денисенко, здобув перемогу, посівши перше місце.

Серед журі саміту були президент ВГО «Асоціація українських правників», доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України Василь Костицький та ректор Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ доктор юридичних наук, доцент, заслужений юрист України полковник поліції Андрій Фоменко.


14 жовтня за допомогою платформи ZOOM відбулися загальні збори членів Наукового товариства Академії ДПтС. Під час зустрічі затвердили план діяльності на 2022/2023 навчальний рік.


12 жовтня відбулося п’ятнадцяте засідання Спілки рад молодих вчених у дистанційному форматі, присвячене підготовці до ІІІ Всеукраїнського форуму рад молодих вчених. На цьому заході була присутня голова Наукового товариства Академії Ірина Борко.

На початку учасників проінформували про стан підготовки, а також основні відмінності в організації ІІІ Всеукраїнського форуму рад молодих вчених. У завершальній частині розглянули стан реалізації та пропозиції проєктів. Кожен учасник заходу мав змогу поставити і обговорити питання з координаторами проєктів.


Наукове товариство Академії ДПтС спільно з кафедрою адміністративного, цивільного та господарського права і процесу та кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права провели дебати між здобувачами вищої освіти першого курсу на тему: «Право на керування автомобілем з 16 років: за та проти». Для проведення дебатів було обрано модель Карла Поппера.

Учасники заходу показали високий рівень аргументування та представлення командної позиції. Команда «За» запевняла в тому, що керування автомобілем з 16 років розвиває відповідальність у підлітків, підвищує рівень їхнього авторитету та мотивує вчити Правила дорожнього руху. Команда «Проти» вказувала на потенційну небезпечність ДТП та їхню статистику за участі неповнолітніх.

Членами журі виступили науково-педагогічні працівники кафедр: Шамрук Наталія Борисівна, Денисенко Катерина Вікторівна, Кравець Дар’я Миколаївна. За голосуванням журі перемогу одержала команда, що висувала позицію «За».

Інтерактивне заняття з використанням техніки «Дерево проблем»

03.12.2021 науково-педагогічні працівники кафедри економіки та соціальних дисциплін у співпраці з Науковим товариством Академії в рамках вивчення навчальної дисципліни «Основи критичного мислення та праворозуміння в судовій практиці» з курсантами 2-го курсу провели інтерактивне заняття з метою вивчення проблем та формування пропозицій щодо їх вирішення з використанням техніки фасилітації «Дерево проблем». Для опрацювання було обрано дві проблеми:

1) «право на боці сильних»;

2) «неналежне виконання службових обов‘язків».

В основу вказаної техніки покладено метод: «5 чому», що дає змогу проаналізувати причини проблеми та з’ясувати їх наслідки. Після представлення командами своїх «Дерев» обговорили і пропозиції щодо подолання причин.

Цей метод корисний для тренування таких умінь, як: критичне осмислення проблеми, виведення причинно-наслідкового зв‘язку, підбір фактів і аргументів, ораторське мистецтво.


Дебатні ігри

На цьому тижні науково-педагогічні працівники разом з науковим товариством Академії провели декілька практичних занять у формі дебатної гри.

На базі навчальної дисципліни «Педагогіка вищої школи» з магістрантами Академії було проведено дебати на тему: «Чи потрібно застосовувати позбавлення волі як вид покарання до людини, яка вчинила кримінальне правопорушення, пов’язане із вживанням, виготовленням та розповсюдженням наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів».

На базі дисципліни «Кримінально-виконавче право» із здобувачами 4-го курсу було здійснено дебати на тему: «Запровадження платних камер у слідчих ізоляторах: за і проти». Також, побачивши зацікавленість здобувачів до теми гри магістрантів, з ними провели дебати за цією ж темою.

Для проведення дебатів було обрано модель «Карла Поппера».

Команди показали: хороший рівень обізнаності у запропонованих темах; вміння логічно викладати факти та обґрунтовувати їх; зацікавленість до подібного формату проведення занять.


19.10.2021 року на платформі ZOOM відбулися Загальні збори Наукового товариства Академії. Під час зустрічі: заслухали звіт голови НТА щодо діяльності товариства у 2020/2021 навчальному році; переобрали склад координаційної ради НТА; затвердили план діяльності НТА на 2021/2022 навчальний рік.

Оновлений склад НТА:

Голова – Олександр Васильченко

Заступник голови – Олександр Личик

Секретар НТА – Дарія Хоменко


Представники Академії взяли участь у міжнародному проєкті Erasmus +. У травні 2021 року відбулась зустріч курсантів, студентів, слухачів та аспірантів із координаторами програми на платформі ZOOM, під час якого ставились питання про духовні та соціальні цінності, а також обговорювались плани та бачення свого майбутнього.

Організатори фокус-групи завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права, д-р юрид. наук, професор Лариса Шумна, старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Антон Сікун та голова Наукового товариства Академії Олександр Васильченко взяли участь у науковому дослідженні «Ціннісні орієнтири українського студентства» і пройшли орієнтаційний тренінг, який складався з теоретичної підготовки та практикуму з організації фокус-групи, про що свідчать відповідні сертифікати.


12 травня 2021 року на платформі ZOOM за участі Чернігівського осередку Ліги студентів Асоціації правників України пройшли дебати між командами Академії Державної пенітенціарної служби та Національним університетом «Чернігівська політехніка» на тему: «Заборона доступу до соціальних мереж до 14 років». Від Академії в дебатах брали участь студенти 1–2-го курсів – Микола Боднар, Анастасія Денисенко та Марина Савчук.

Команда Академії показала хороший результат володіння знаннями із запропонованої теми, здобула навички співпраці та колективної взаємодії, критичного мислення, вміння чітко виражати свої думки і відстоювати певні погляди.


23 квітня 2021 року до Дня Державної кримінально-виконавчої служби за участі Наукового товариства Академії була проведена онлайн-зустріч на платформі ZOOM з Юрієм Ірхіним – судовим експертом, психологом-криміналістом, кримінологом, завідувачем відділу психологічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. За словами судового експерта, кримінальна психологія є офіційною наукою, що входить до складу великої сфери психологічних знань. Це психологія особистості в контексті кримінальних відносин з іншими, психологія злочинця, жертви та обставин, які сприяють злочинній діяльності.

Під час виступу пана Юрія в учасників виникали запитання за відповідним напрямком. Активно диспутували на тему девіантної поведінки, кримінальної субкультури та напрямків її заміщення іншими авторитетними течіями (в тому числі іншими субкультурами).

Запис зустрічі можна переглянути в телеграм-каналі Наукового товариства Академії за посиланням  https://t.me/scientificASPS

Слідкуйте за анонсами наступних подій на сторінці Наукового товариства Академії у фейсбук, інстаграм, телеграм.


22 квітня 2021 року Науковим товариством Академії був проведений вебінар «Особливості наукового письма». Спікер заходу – начальник навчального відділу Академії доктор філософських наук, професор Володимир Співак.

сайт 1024 768Занотували вам коротко про головне.

  1. Не варто будувати роботу лише на цитатах. Думки викладайте лаконічно.
  2. Формуйте джерела ще під час написання роботи.
  3. Плануйте написання роботи, проставляйте дедлайни.
  4. Чим вужче і конкретніше ви сформулювали тему, тим більша вірогідність успішності вашої роботи.
  5. Під час використання наукової термінології звертайте увагу на доцільність такого застосування. Не використовуйте терміни бездумно, ознайомлюйтесь зі змістом. Не зловживайте науковою термінологією.
  6. Використовуйте безособові звороти (зроблено, досліджено).
  7. «Мистецтво це – я, наука це – ми». Використовуйте множину (ми дослідили та ін.).
  8. Ознакою наукового тексту є монолог (не використовуйте діалог із читачем).
  9. Верифікація (підтверджуйте свої слова фактами). Наука є простором фактів.
  10. Уникайте оціночних суджень.

Поради від спікера:

Умберто Еко «Як написати дипломну роботу», Наталія Яковенко «Вступ до історії»,

Пилип Селігей «Світло і тінь наукового письма».


Протягом місяця збірна команда від Академії Державної пенітенціарної служби та НЮУ ім. Ярослава Мудрого – “Liquidators” змагалися в Хакатоні з реформи юридичної освіти. Захід був організований спільно з Лігою студентів асоціації правників та USAID. Від Академії брали участь – Олександр Васильченко та Антон Сікун.

Основна мета Хакатону – залучити здобувачів освіти до опрацювання проблем сучасної юридичної освіти та внесення пропозицій щодо їх вирішення. Кожна команда обирала конкретну проблему та описувала, як бачить її подолання. Протягом усіх етапів Хакатону команди постійно покращували свої напрацювання, додаючи та опрацьовуючи конкретні шляхи вирішення.

Для участі в реформуванні було залучено понад 170 учасників, 43 команди з усіх ЗВО України.

Команда Академії показала хороший результат та впевнено пройшла до півфіналу Хакатону.

image_648344127.10.2020 відбувся вебінар на тему “Лайфхаки з написання наукових робіт”
Спікером виступила доцент кафедри адміністративного, цивільного, та господарського права та процесу, кандидат наук з державного управління Денисенко Катерина Вікторівна
На вебінарі висвітлили такі питання:
1. Структура написання наукових робіт;
2. Особливості написання конкурсних робіт за спеціальністю 081 “Право”;
3. Презентація, як форма висвітлення інформації;
4. Корисні сайти, програми та посилання для пошуку наукових робіт: сайт бібліотеки ім. Вернадського, Google Scholar. Програми для створення презентацій та анімацій – Canva, Google slides та ін.

21 вересня 2020 року слухачі 351 навчальної групи Мокрій Антон та Адморок Владислав взяли участь у Регіональній зустрічі рад молодих учених Чернігівської області, яка відбувалась в Національному університеті «Чернігівська політехніка».

Під час зустрічі було презентовано сутність та діяльність Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, перспективи розвитку професійної діяльності молодих учених Чернігівщини, представлено наукові сектори різних ЗВО Чернігова та області, в тому числі Академії.

Після завершення зустрічі слухачі Академії провели неформальну бесіду з Головою Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Ващук Олесею Петрівною, під час якої обговорили можливості промоції молодих учених Академії з подальшим просуванням та іншими можливостями друкування у фахових виданнях та медійних ресурсах Міністерства освіти і науки України.


Члени Наукового товариства у 2020 році брали участь у заочній міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні питання теорії та практики в галузі права, освіти, соціальних та поведінкових наук» (23-24 квітня, Чернігів).

Члени Наукового товариства у 2019 році брали участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Правові, соціальні та екологічні аспекти захисту довкілля» (22 квітня), ІV науково-практичній конференції курсантів, студентів, слухачів та молодих дослідників «Кримінально-виконавче система України та її роль в розбудові правової та соціальної держави» (25 квітня, м. Чернігів).

Члени Наукового товариства у 2018 році брали участь у ІІ науково-практичній конференції курсантів, студентів, слухачів та молодих дослідників «Кримінально-виконавче система України та її роль в розбудові правової та соціальної держави» (13 березня, м. Чернігів), ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Правові, соціальні та екологічні аспекти захисту довкілля» (19 квітня, м. Чернігів), міжнародній науково-практичній конференції для студентів та молодих учених «Реалії та перспективи розбудови правової держави в Україні і світі» (18 травня, м. Суми) тощо.