Міжнародний онлайн-вебінар «Кінологія в умовах війни»

2 березня відбувся міжнародний онлайн-вебінар «Кінологія в умовах війни», який організовано Академією Державної пенітенціарної служби і Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.

Питання освітньої, методичної і наукової діяльності в галузі службової кінології, актуальності розвитку галузі кінології в Україні та можливості використання собак з метою пошуку вибухівки, загиблих людей, розмінування мирних територій, ліквідації посттравматичного синдрому різних верств населення об’єднало майже 150 представників освітніх закладів, правоохоронних і силових структур з України та Європи.

В.о. ректора Академії Юлія ПЕТРОВСЬКА привітала учасників вебінару і зазначила, що Академія Державної пенітенціарної служби, а зокрема Територіально відокремлене відділення «Хмельницька філія», вже багато років поспіль готує службових і спеціальних собак для організації діяльності органів та установ виконання покарань.

Можливість використання собак у ході війни та для ліквідації наслідків воєнних дій у своїх доповідях розкрили: Mathias WINKENJOHANN, інструктор-кінолог з пошуку вибухівки Національної поліції м. Білефельд (Німеччина), Andzey GUROWSKY, інструктор-кінолог з пошуку загиблих Фундації розвитку регіону Рабка (Польща), Віктор ПОПОВИЧ, начальник кінологічного центру митної служби Республіки Молдова та Лариса БОРИСЕНКО, керівник пошуково-рятувального кінологічного загону «АНТАРЕС».

Начальник кафедри психології Академії ДПтС кандидат психологічних наук, доцент полковник внутрішньої служби Оксана МІРОШНИЧЕНКО взяла участь у вебінарі як спікерка на тему «Психічне здоров’я особистості: виклики та реалії в умовах воєнного стану». У своєму виступі зазначила, що війна впливає на психічне здоров’я кожного громадянина України і саме вказаний напрямок роботи набуває більшої актуальності із врахуванням схваленої Концепції розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року.